Volkswagen Tiguan 2007
Způsobilé na 30 dnů 3,6 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 3,8 % bez plné způsobilosti, z 1 068 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Ročník 2007 Volkswagenu Tiguanu má v českých registrech 104 vozů. Blížíme se roku s nejvyšším počtem registrací, model nabíral na popularitě. V provozu zůstává 95 vozů (91,3 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 79 vozů (76,0 %).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 103 kW (89,4 %), 1.4 Benzín 110 kW (10,6 %).
Barevně převládá černá (26,0 %), druhá nejčastější je šedá (22,1 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 068 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2007 mělo plnou způsobilost 96,0 %. Model jako celek dosahuje 96,9 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,8 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 96,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 3,8 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 177 196 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 132 900 až 225 417 km. To odpovídá asi 9 326 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Moravskoslezském kraji (36,9 %), pak následují Ústecký kraj a Středočeský kraj.
Vysoký podíl dovozů (76,0 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 386 | 38,3 % |
| Brzdové zařízení | 187 | 18,6 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 170 | 16,9 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 103 | 10,2 % |
| Výhledy | 93 | 9,2 % |
| Řízení | 69 | 6,8 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2007
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Nafta 103 kW | 93 | 96,5 % | – |
Z registru vozidel
Složení Volkswagenu Tiguanu 2007 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo63,3 % · 50 vozidel
- Rakousko6,3 % · 5 vozidel
- Francie3,8 % · 3 vozidla
- Itálie1,3 % · 1 vozidlo
- Německo (NDR)1,3 % · 1 vozidlo
- ostatní země1,3 % · 1 vozidlo
- země neurčena22,8 % · 18 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Moravskoslezský kraj16,6 % · 177 prohlídek
- Ústecký kraj14,6 % · 156 prohlídek
- Středočeský kraj13,8 % · 147 prohlídek
- ostatní55,1 % · 588 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá26,0 % · 27 vozidel
- Šedá22,1 % · 23 vozidel
- Černá metalíza18,3 % · 19 vozidel
- Šedá metalíza9,6 % · 10 vozidel
- Stříbrná metalíza8,7 % · 9 vozidel
- ostatní15,4 % · 16 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 50,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Volkswagen Tiguan 2007
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.