Volkswagen Golf 2026

Evidováno
110
Způsobilost na STK
99,4 %
Ø nájezd (medián)
3 585 km
Dovezeno (2 ks)
2 %

Způsobilé na 30 dnů 0,6 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,6 % bez plné způsobilosti, z 163 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 629 975 Kčmedián 699 000 Kčdo 799 990 Kč

Ročník 2026 Volkswagenu Golfu má v českých registrech 110 vozů. V provozu zůstává 106 vozů (96,4 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 2 vozy (1,8 %).

Ročník 202699,4 %
Model celkem94,2 %
Značka celkem94,2 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Benzín 110 kW (40,9 %), 1.5 Benzín 85 kW (30,0 %), 2.0 Benzín 239 kW (7,3 %).

Nejčastější barva je šedá (41,8 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 163 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2026 mělo plnou způsobilost 99,4 %. Model jako celek dosahuje 94,2 %, tento ročník je tedy o 5,1 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 99,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,6 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je 3 585 km, běžně v rozmezí 2 008 až 5 492 km.

Nejvíc kusů je v Plzeňském kraji (50,0 %), pak následují Praha a Královéhradecký kraj.

Podíl dovozů (1,8 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
1×
2
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
1×

Motorizace ročníku 2026

MotorPočetSTK~cena
1.5 Benzín 110 kW45100,0 %744 999 Kč

Cenový odhad

629 975
od Kč
699 000
medián Kč
799 990
do Kč

Při nájezdu do 1 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km655 000 Kč
50 000 km610 000 Kč
75 000 km568 000 Kč
100 000 km542 000 Kč
125 000 km428 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Volkswagen Golfu ročníku 2026 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 699 000 Kč (při mediánovém nájezdu 5 km). Běžné rozpětí je od 629 975 do 799 990 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 933 750 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 579 900 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 655 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 428 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Volkswagenu Golfu 2026 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo100,0 % · 2 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Plzeňský kraj14,7 % · 24 prohlídek
  • Hlavní město Praha8,6 % · 14 prohlídek
  • Královéhradecký kraj6,1 % · 10 prohlídek
  • ostatní70,6 % · 115 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá39,7 % · 46 vozidel
  • Modrá19,8 % · 23 vozidel
  • Bílá13,8 % · 16 vozidel
  • Černá13,8 % · 16 vozidel
  • Červená12,9 % · 15 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
13,8 %
evidováno u 272 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 99,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,6 %EURO 5 · 0,3 %EURO 3 · 0,1 %EURO 4 · 0,1 %

Majitelé a osud v registru

Z 1 971 vozů Volkswagenu Golfu 2026 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
83,4 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,2 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
98,0 %
vyvezeno 2,2 % · zaniklo 0,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2026 patří u Golfu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 5,1 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Volkswagenu Golfu

Proklepněte konkrétní Volkswagen Golf 2026

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.