Volkswagen CC 2013
Způsobilé na 30 dnů 4,5 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 4,6 % bez plné způsobilosti, z 1 982 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 199 999 Kčmedián 240 000 Kčdo 265 711 Kč
Ročník 2013 Volkswagenu CC má v českých registrech 221 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. V provozu zůstává 212 vozů (95,9 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 48 vozů (21,7 %).
Jak ročník stárne
Volkswagenu CC 2013 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 12 let klesla plná způsobilost o 4,8 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 97,5 % | - |
| 6 let | 95,7 % | 90 000 až 170 000 km |
| 8 let | 94,9 % | - |
| 10 let | 92,8 % | - |
| 12 let | 92,7 % | 160 000 až 270 000 km |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 130 kW (44,3 %), 2.0 Nafta 103 kW (37,6 %), 2.0 Nafta 125 kW (10,4 %).
Barevně převládá bílá (23,1 %), druhá nejčastější je hnědá (20,4 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 982 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2013 mělo plnou způsobilost 95,3 %. Model jako celek dosahuje 95,9 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,6 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 95,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 4,6 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,2 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2012 (96,5 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 156 961 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 109 238 až 210 443 km. To odpovídá asi 12 074 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (48,1 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 254 | 21,8 % |
| Brzdové zařízení | 197 | 16,9 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 176 | 15,1 % |
| Výhledy | 162 | 13,9 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 152 | 13,0 % |
| Identifikace vozidla | 141 | 12,1 % |
| Řízení | 83 | 7,1 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Na co se zaměřit u ročníku 2013
Závady, které technici u Volkswagenu CC 2013 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.
| Závada | Častěji | |
|---|---|---|
| Vůle v zavěšení kol (silentbloky, čepy)Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.3.1.1 | B | 1,91× |
Další vážné závady se v našich datech neobjevují častěji, než je u stejně starých vozů běžné.
Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021
Kdy se tyto závady objevují poprvé
Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Poškozené písmo registrační značkykód 0.1.3.1 | 9 let | 150 |
| Vůle v zavěšení kol (silentbloky, čepy)kód 5.3.3.1.1 | 10 let | 87 |
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2013
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Nafta 130 kW | 98 | 96,4 % | 228 169 Kč |
| 2.0 Nafta 103 kW | 83 | 94,6 % | 249 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 187 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 100 000 km | 304 000 Kč |
| 150 000 km | 263 000 Kč |
| 200 000 km | 227 000 Kč |
| 250 000 km | 197 000 Kč |
| 300 000 km | 159 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Volkswagen CC ročníku 2013 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 240 000 Kč (při mediánovém nájezdu 186 556 km). Běžné rozpětí je od 199 999 do 265 711 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 340 700 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 170 000 Kč.
S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 304 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 159 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Volkswagenu CC 2013 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo77,1 % · 37 vozidel
- Belgie4,2 % · 2 vozidla
- Francie4,2 % · 2 vozidla
- Itálie4,2 % · 2 vozidla
- Slovensko4,2 % · 2 vozidla
- ostatní země6,3 % · 3 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha39,8 % · 788 prohlídek
- Středočeský kraj24,6 % · 488 prohlídek
- Jihomoravský kraj18,3 % · 363 prohlídek
- ostatní17,3 % · 343 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá23,1 % · 51 vozidel
- Hnědá20,4 % · 45 vozidel
- Hnědá metalíza14,0 % · 31 vozidel
- Černá13,6 % · 30 vozidel
- Černá metalíza10,0 % · 22 vozidel
- ostatní19,0 % · 42 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 55,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 657 vozů Volkswagenu CC 2013 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Proklepněte konkrétní Volkswagen CC 2013
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.