Volkswagen CC 2014
Způsobilé na 30 dnů 4,4 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 4,4 % bez plné způsobilosti, z 1 330 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 209 109 Kčmedián 240 193 Kčdo 300 000 Kč
Volkswagen CC ročníku 2014 má v ČR 161 vozů. Vrchol popularity je za námi, registrace postupně ustupují. V provozu jich zůstává 147 vozů (91,3 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 21,7 % (35 vozů).
Jak ročník stárne
Volkswagenu CC 2014 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 12 let klesla plná způsobilost o 6,6 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 98,0 % | - |
| 6 let | 91,7 % | - |
| 8 let | 92,7 % | - |
| 10 let | 91,6 % | 140 000 až 230 000 km |
| 12 let | 91,4 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 130 kW (53,4 %), 2.0 Nafta 103 kW (42,2 %), 1.4 Benzín 118 kW (4,3 %).
Barevně převládá bílá (25,5 %), druhá nejčastější je hnědá (21,1 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 330 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2014 mělo plnou způsobilost 95,5 %. Model jako celek dosahuje 95,9 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 95,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 4,4 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 145 875 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 98 368 až 196 971 km. To odpovídá asi 12 156 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (43,6 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 156 | 19,5 % |
| Brzdové zařízení | 147 | 18,4 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 134 | 16,8 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 112 | 14,0 % |
| Výhledy | 107 | 13,4 % |
| Identifikace vozidla | 88 | 11,0 % |
| Řízení | 56 | 7,0 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Na co se zaměřit u ročníku 2014
Závady, které technici u Volkswagenu CC 2014 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.
| Závada | Častěji | |
|---|---|---|
| Vůle v zavěšení kol (silentbloky, čepy)Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.3.1.1 | B | 2,24× |
Další vážné závady se v našich datech neobjevují častěji, než je u stejně starých vozů běžné.
Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021
Kdy se tyto závady objevují poprvé
Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Vůle v zavěšení kol (silentbloky, čepy)kód 5.3.3.1.1 | 10 let | 87 |
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2014
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Nafta 130 kW | 86 | 95,2 % | 240 784 Kč |
| 2.0 Nafta 103 kW | 68 | 96,1 % | 211 018 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 221 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 100 000 km | 350 000 Kč |
| 150 000 km | 303 000 Kč |
| 200 000 km | 258 000 Kč |
| 250 000 km | 226 000 Kč |
| 300 000 km | 183 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Volkswagen CC ročníku 2014 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 240 193 Kč (při mediánovém nájezdu 221 179 km). Běžné rozpětí je od 209 109 do 300 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 354 999 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 199 000 Kč.
S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 350 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 183 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Volkswagenu CC 2014 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo77,1 % · 27 vozidel
- Francie11,4 % · 4 vozidla
- Belgie2,9 % · 1 vozidlo
- Slovensko2,9 % · 1 vozidlo
- Velká Británie2,9 % · 1 vozidlo
- země neurčena2,9 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha42,0 % · 559 prohlídek
- Jihomoravský kraj29,2 % · 388 prohlídek
- Středočeský kraj25,2 % · 335 prohlídek
- ostatní3,6 % · 48 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá25,5 % · 41 vozidel
- Hnědá21,1 % · 34 vozidel
- Černá18,6 % · 30 vozidel
- Hnědá metalíza11,2 % · 18 vozidel
- Šedá8,7 % · 14 vozidel
- ostatní14,9 % · 24 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 56,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 543 vozů Volkswagenu CC 2014 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Proklepněte konkrétní Volkswagen CC 2014
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.