Volkswagen CC 2013

2.0 Nafta 130 kW

Kód motoru: CFG · 2 kódové varianty

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
130 kW
Výkon (177 k)
~2 000 cm³
Objem
5,2 l/100 km
Ø spotřeba
139 g/km
Ø CO₂
223 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 5· Ø hmotnost 1 626 kg· rozvor 2 708 mm· délka 4 804 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta

Charakter motoru

Středně objemový turbodiesel je v této výkonové třídě typická volba pro dálkaře a řidiče s vysokým ročním nájezdem. Točivý moment přichází nízko a spotřeba zůstává rozumná.

U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.

Evidováno
98
V provozu
94
Způsobilost na STK
96,4 %
STK kontrol
827

Způsobilé na 30 dnů 3,4 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 3,5 % bez plné způsobilosti, z 827 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 199 000 Kčmedián 228 169 Kčdo 254 000 Kč

V nabídce Volkswagenu CC ročníku 2013 obsadila motorizace 2.0 Nafta 130 kW první pozici: 98 vozů (44,3 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem CFG (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace96,4 %
Ročník celkem95,3 %
Model celkem95,9 %
Značka celkem94,2 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km98,7 %
100-200 000 km95,2 %
200-300 000 km95,3 %
nad 300 000 km94,9 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 96,4 % (827 prohlídek), tedy mírně nad průměrem (o 1,1 procentního bodu) mezi motory ročníku 2013 (ročník průměrně 95,3 %).

Plnou způsobilost mělo 96,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 3,5 % bez plné způsobilosti).

Jde zároveň o nejspolehlivější motorizaci ročníku. Porazila i 2.0 Nafta 125 kW (96,1 %).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

2,1 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 98 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:

CFG
99,0 %97 ks
CFGC
1,0 %1 ks

Další motorizace Volkswagenu CC 2013

Cenový odhad

199 000
od Kč
228 169
medián Kč
254 000
do Kč

Při nájezdu kolem 193 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km289 000 Kč
150 000 km251 000 Kč
200 000 km218 000 Kč
250 000 km189 000 Kč
300 000 km152 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 2.0 Nafta 130 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 228 169 Kč (při typickém nájezdu 193 112 km). Běžné rozmezí je 199 000–254 000 Kč.

Cenově odpovídá mediánu ročníku 2013 (240 000 Kč).

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 289 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 152 000 Kč.

Jiné ročníky Volkswagenu CC

Proklepněte konkrétní Volkswagen CC 2013 2.0 Nafta 130 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.