Suzuki Baleno 1995

Evidováno
293
Způsobilost na STK
94,1 %
Ø nájezd (medián)
160 166 km
Dovezeno (215 ks)
73 %

Způsobilé na 30 dnů 3,4 % · Nezpůsobilé 1,3 % (celkem 4,7 % bez plné způsobilosti, z 963 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 20,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 1995 Suzuki Baleno má v českých registrech 293 vozů. Blížíme se roku s nejvyšším počtem registrací, model nabíral na popularitě. V provozu zůstává 29 vozů (9,9 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 215 vozů (73,4 %).

Ročník 199594,1 %
Model celkem91,5 %
Značka celkem93,9 %

Jak ročník stárne

Suzuki Baleno 1995 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
14 let86,1 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín 72 kW (26,6 %), 1.6 Benzín (25,6 %), 1.3 Benzín (21,5 %).

Barevně převládá modrá-metal (18,8 %), druhá nejčastější je šedá-metal (14,3 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 963 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1995 mělo plnou způsobilost 94,1 %. Model jako celek dosahuje 91,5 %, tento ročník je tedy o 2,7 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 94,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,4 % a „Nezpůsobilé“ 1,2 % ze všech prohlídek (celkem 4,7 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,4 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 160 166 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 133 816 až 190 848 km. To odpovídá asi 5 167 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Ústeckém kraji (39,2 %), pak následují Královéhradecký kraj a Středočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (73,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku61247,0 %
Brzdové zařízení34626,6 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav13910,7 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení1249,5 %
Řízení826,3 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
243×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
161×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
116×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
75×
5
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
69×
6
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
60×
7
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
54×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
45×

Motorizace ročníku 1995

MotorPočetSTK~cena
1.6 Benzín 72 kW7895,2 %–
1.3 Benzín 62 kW5694,0 %–

Z registru vozidel

Složení Suzuki Baleno 1995 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo8,8 % · 19 vozidel
  • Rakousko2,3 % · 5 vozidel
  • Německo (NDR)0,5 % · 1 vozidlo
  • země neurčena88,4 % · 190 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Ústecký kraj10,4 % · 100 prohlídek
  • Královéhradecký kraj10,0 % · 96 prohlídek
  • Středočeský kraj6,1 % · 59 prohlídek
  • ostatní73,5 % · 708 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Modrá metalíza18,8 % · 55 vozidel
  • Šedá metalíza14,3 % · 42 vozidel
  • Zelená metalíza11,3 % · 33 vozidel
  • Červená metalíza10,2 % · 30 vozidel
  • Bílá8,5 % · 25 vozidel
  • ostatní36,9 % · 108 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
43,7 %
evidováno u 132 vozů
Airbag
35,4 %
evidováno u 107 vozů
Tažné zařízení
18,2 %
evidováno u 55 vozů
ABS
17,9 %
evidováno u 54 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 1,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 100,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1995 patří u Baleno k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,7 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Suzuki Baleno

Proklepněte konkrétní Suzuki Baleno 1995

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.