Škoda Kodiaq 2016

Evidováno
143
Způsobilost na STK
98,3 %
Ø nájezd (medián)
68 598 km
Dovezeno (3 ks)
2 %

Způsobilé na 30 dnů 1,7 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,7 % bez plné způsobilosti, z 958 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 395 338 Kčmedián 450 000 Kčdo 497 250 Kč

Pro Škodu Kodiaq ročníku 2016 eviduje registr 143 vozů. Blížíme se roku s nejvyšším počtem registrací, model nabíral na popularitě. Aktivně jezdí 143 vozů (100,0 %), dovoz tvoří 2,1 % ročníku (3 vozy).

Ročník 201698,3 %
Model celkem98,5 %
Značka celkem94,2 %

Jak ročník stárne

Škody Kodiaqu 2016 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 8 let klesla plná způsobilost o 2,2 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky99,1 %50 000 až 90 000 km
6 let98,0 % -
8 let96,9 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 140 kW (58,0 %), 2.0 Nafta 110 kW (18,2 %), 2.0 Benzín 132 kW (18,2 %).

Nejčastější barva je šedá (30,8 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 958 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2016 mělo plnou způsobilost 98,3 %. Model jako celek dosahuje 98,5 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 98,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,7 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 68 598 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 10 796 až 121 434 km. To odpovídá asi 6 860 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (38,8 %), pak následují Praha a Moravskoslezský kraj.

Podíl dovozů (2,1 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
60×
2
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
32×
3
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
14×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v technickém průkazu vozidla nebo je-li vozidlo vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.2.4
12×
5
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
12×
6
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
12×
7
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
8×
8
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
7×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

2,7 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 315 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2016

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 140 kW8398,4 %445 000 Kč

Cenový odhad

395 338
od Kč
450 000
medián Kč
497 250
do Kč

Při nájezdu kolem 180 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km538 000 Kč
150 000 km478 000 Kč
200 000 km424 000 Kč
250 000 km397 000 Kč
300 000 km344 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Škoda Kodiaqu ročníku 2016 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 450 000 Kč (při mediánovém nájezdu 179 710 km). Běžné rozpětí je od 395 338 do 497 250 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 516 935 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 350 755 Kč.

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 538 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 344 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Škody Kodiaqu 2016 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Belgie33,3 % · 1 vozidlo
  • Ukrajina33,3 % · 1 vozidlo
  • země neurčena33,3 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj38,8 % · 527 prohlídek
  • Hlavní město Praha37,3 % · 507 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj23,9 % · 324 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá30,8 % · 44 vozidel
  • Bílá30,1 % · 43 vozidel
  • Černá9,8 % · 14 vozidel
  • Červená9,8 % · 14 vozidel
  • Zelená5,6 % · 8 vozidel
  • ostatní14,0 % · 20 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
55,0 %
evidováno u 360 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 44,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,0 %EURO 5 · 1,0 %

Majitelé a osud v registru

Z 655 vozů Škody Kodiaqu 2016 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
99,8 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
4 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,5 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
70,8 %
vyvezeno 26,6 % · zaniklo 2,6 %

Jiné ročníky Škody Kodiaqu

Proklepněte konkrétní Škodu Kodiaq 2016

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.