Seat Leon 2022

Evidováno
210
Způsobilost na STK
98,6 %
Ø nájezd (medián)
72 885 km
Dovezeno (52 ks)
25 %

Způsobilé na 30 dnů 1,4 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,4 % bez plné způsobilosti, z 485 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 339 900 Kčmedián 377 000 Kčdo 428 000 Kč

Pro Seat Leon ročníku 2022 eviduje registr 210 vozů. Aktivně jezdí 196 vozů (93,3 %), dovoz tvoří 24,8 % ročníku (52 vozů).

Ročník 202298,5 %
Model celkem94,6 %
Značka celkem93,9 %

Jak ročník stárne

Seatu Leonu 2022 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky97,2 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 110 kW (32,4 %), 1.5 Benzín 110 kW (24,8 %), 1.5 Benzín 96 kW (23,3 %).

Nejčastější barva je bílá (39,5 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 485 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2022 mělo plnou způsobilost 98,5 %. Model jako celek dosahuje 94,6 %, tento ročník je tedy o 4,0 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 98,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,4 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 72 885 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 36 430 až 115 967 km. To odpovídá asi 18 221 km ročně, tedy standardní osobní provoz (15 až 20 tisíc km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (51,0 %), pak následují Jihočeský kraj a Středočeský kraj.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
11×
2
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
4×
3
Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v technickém průkazu vozidla nebo je-li vozidlo vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.2.4
3×
Zobrazit dalších 5 závad
4
U vozidel s OBD sdělovač MI (MIL) se po zapnutí zapalování nerozsvítí nebo po nastartování vozidla indikuje závadu.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.3
2×
5
Povolený rozptyl kouřivosti byl překročen.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.8
2×
6
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
2×
7
Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené. V případě vozidla vybaveného filtrem pevných částic s emisní normou EURO 5 (V), EURO 6 (VI) je tato podmínka splněna také v případě, že je naměřena hodnota kouřivosti vyšší než 0,25 m
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.1.1
2×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
2×

Motorizace ročníku 2022

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 110 kW6898,6 %361 800 Kč
1.5 Benzín 110 kW5299,2 %399 000 Kč
1.5 Benzín 96 kW4997,4 %385 416 Kč

Cenový odhad

339 900
od Kč
377 000
medián Kč
428 000
do Kč

Při nájezdu kolem 130 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km467 000 Kč
100 000 km411 000 Kč
150 000 km355 000 Kč
200 000 km304 000 Kč
250 000 km273 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Seat Leonu ročníku 2022 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 377 000 Kč (při mediánovém nájezdu 130 000 km). Běžné rozpětí je od 339 900 do 428 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 465 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 323 153 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 467 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 273 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Seatu Leonu 2022 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo67,3 % · 35 vozidel
  • Itálie11,5 % · 6 vozidel
  • Dánsko5,8 % · 3 vozidla
  • Francie5,8 % · 3 vozidla
  • Maďarsko3,8 % · 2 vozidla
  • ostatní země1,9 % · 1 vozidlo
  • země neurčena3,8 % · 2 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha32,0 % · 155 prohlídek
  • Jihočeský kraj15,5 % · 75 prohlídek
  • Středočeský kraj15,3 % · 74 prohlídek
  • ostatní37,3 % · 181 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá39,5 % · 83 vozidel
  • Červená23,8 % · 50 vozidel
  • Šedá20,5 % · 43 vozidel
  • Černá10,0 % · 21 vozidel
  • Modrá6,2 % · 13 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
16,3 %
evidováno u 119 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 79,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,8 %EURO 5 · 0,2 %

Majitelé a osud v registru

Z 732 vozů Seatu Leonu 2022 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
79,0 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,7 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
71,2 %
vyvezeno 28,8 % · zaniklo 0,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2022 patří u Leonu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 4,0 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Seatu Leonu

Proklepněte konkrétní Seat Leon 2022

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.