Seat Leon 2024

Evidováno
118
Způsobilost na STK
99,6 %
Ø nájezd (medián)
26 635 km
Dovezeno (3 ks)
3 %

Způsobilé na 30 dnů 0,4 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,4 % bez plné způsobilosti, z 232 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 485 000 Kčmedián 529 900 Kčdo 560 446 Kč

Pro Seat Leon ročníku 2024 eviduje registr 118 vozů. Aktivně jezdí 107 vozů (90,7 %), dovoz tvoří 2,5 % ročníku (3 vozy).

Ročník 202499,6 %
Model celkem94,6 %
Značka celkem93,9 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Benzín 96 kW (39,8 %), 1.5 Benzín 110 kW (28,8 %), 1.5 Benzín 85 kW (13,6 %).

Nejčastější barva je šedá (35,6 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 232 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2024 mělo plnou způsobilost 99,6 %. Model jako celek dosahuje 94,6 %, tento ročník je tedy o 5,0 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 99,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,4 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 26 635 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 15 229 až 41 015 km. To odpovídá asi 13 317 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (40,2 %), pak následují Plzeňský kraj a Praha.

Podíl dovozů (2,5 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
1×
2
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
1×
3
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
1×
Zobrazit další 2 závady
4
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
1×
5
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
1×

Motorizace ročníku 2024

MotorPočetSTK~cena
1.5 Benzín 96 kW47100,0 %499 000 Kč

Cenový odhad

485 000
od Kč
529 900
medián Kč
560 446
do Kč

Při nájezdu kolem 29 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km538 000 Kč
50 000 km497 000 Kč
75 000 km469 000 Kč
100 000 km440 000 Kč
125 000 km408 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Seat Leonu ročníku 2024 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 529 900 Kč (při mediánovém nájezdu 28 623 km). Běžné rozpětí je od 485 000 do 560 446 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 628 862 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 439 000 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 538 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 408 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Seatu Leonu 2024 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo100,0 % · 3 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj16,8 % · 39 prohlídek
  • Hlavní město Praha12,5 % · 29 prohlídek
  • Plzeňský kraj12,5 % · 29 prohlídek
  • ostatní58,2 % · 135 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá35,3 % · 42 vozidel
  • Bílá24,4 % · 29 vozidel
  • Modrá16,0 % · 19 vozidel
  • Černá12,6 % · 15 vozidel
  • Červená11,8 % · 14 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
8,5 %
evidováno u 48 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 99,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,6 %EURO 3 · 0,2 %EURO 5 · 0,2 %

Majitelé a osud v registru

Z 568 vozů Seatu Leonu 2024 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
78,3 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,6 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
79,8 %
vyvezeno 20,2 % · zaniklo 0,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2024 patří u Leonu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 5,0 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Seatu Leonu

Proklepněte konkrétní Seat Leon 2024

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.