Seat Leon 2012
Způsobilé na 30 dnů 3,1 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 3,3 % bez plné způsobilosti, z 1 041 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 98 118 Kčmedián 119 000 Kčdo 176 599 Kč
Ročník 2012 Seatu Leonu má v českých registrech 159 vozů. V provozu zůstává 127 vozů (79,9 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 52 vozů (32,7 %).
Jak ročník stárne
Seatu Leonu 2012 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 14 let klesla plná způsobilost o 5,8 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 98,3 % | - |
| 6 let | 99,1 % | - |
| 8 let | 95,7 % | - |
| 10 let | 94,9 % | - |
| 12 let | 92,9 % | - |
| 14 let | 92,6 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín 77 kW (50,9 %), 1.6 Nafta 77 kW (15,7 %), 1.4 Benzín 92 kW (13,8 %).
Nejčastější barva je bílá (32,7 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 041 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2012 mělo plnou způsobilost 96,6 %. Model jako celek dosahuje 94,6 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 2,0 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 96,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 3,3 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 131 306 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 82 306 až 179 872 km. To odpovídá asi 9 379 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (35,1 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Praha.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 369 | 30,5 % |
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 331 | 27,3 % |
| Brzdové zařízení | 166 | 13,7 % |
| Výhledy | 84 | 6,9 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 73 | 6,0 % |
| Řízení | 69 | 5,7 % |
| Obtěžování okolí | 66 | 5,5 % |
| Identifikace vozidla | 53 | 4,4 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2012
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.2 Benzín 77 kW | 81 | 98,0 % | 94 146 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 191 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 100 000 km | 163 000 Kč |
| 150 000 km | 137 000 Kč |
| 200 000 km | 113 000 Kč |
| 250 000 km | 98 000 Kč |
| 300 000 km | 78 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Seat Leonu ročníku 2012 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 119 000 Kč (při mediánovém nájezdu 191 297 km). Běžné rozpětí je od 98 118 do 176 599 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 212 877 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 75 680 Kč.
S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 163 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 78 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Seatu Leonu 2012 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo71,2 % · 37 vozidel
- Rakousko7,7 % · 4 vozidla
- Francie5,8 % · 3 vozidla
- Itálie5,8 % · 3 vozidla
- Belgie3,8 % · 2 vozidla
- ostatní země3,8 % · 2 vozidla
- země neurčena1,9 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj21,5 % · 224 prohlídek
- Moravskoslezský kraj20,5 % · 213 prohlídek
- Hlavní město Praha19,4 % · 202 prohlídek
- ostatní38,6 % · 402 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá32,7 % · 52 vozidel
- Černá17,6 % · 28 vozidel
- Červená11,9 % · 19 vozidel
- Černá metalíza9,4 % · 15 vozidel
- Šedá metalíza8,2 % · 13 vozidel
- ostatní20,1 % · 32 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 51,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2012 patří u Leonu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,0 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Seat Leon 2012
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.