Seat Ateca 2020

1.5 Benzín 110 kW

Kód motoru: DPC · 2 kódové varianty

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
110 kW
Výkon (150 k)
~1 500 cm³
Objem
5,5 l/100 km
Ø spotřeba
128 g/km
Ø CO₂
198 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 372 kg· rozvor 2 621 mm· délka 4 368 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzín

Charakter motoru

Moderní přeplňovaný benzínový motor malého objemu kombinuje nízkou emisní stopu s dobrým výkonem. Klíčová je pravidelná výměna oleje a kontrola řetězu rozvodů.

Evidováno
93
V provozu
93
Způsobilost na STK
97,7 %
STK kontrol
261

Způsobilé na 30 dnů 2,3 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,3 % bez plné způsobilosti, z 261 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 407 035 Kčmedián 427 812 Kčdo 473 999 Kč

1.5 Benzín 110 kW je první nejpočetnější motorizace u Seatu Atecy ročníku 2020. V registrech je evidováno 93 vozů (58,9 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem DPC (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace97,7 %
Ročník celkem98,2 %
Model celkem97,7 %
Značka celkem93,9 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km97,3 %
100-200 000 km94,6 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 97,7 % (261 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2020 (ročník průměrně 98,2 %).

Plnou způsobilost mělo 97,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,3 % bez plné způsobilosti).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,5 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 402 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 93 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:

DPC
97,8 %91 ks
DPCA
2,2 %2 ks

Cenový odhad

407 035
od Kč
427 812
medián Kč
473 999
do Kč

Při nájezdu kolem 119 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km479 000 Kč
100 000 km440 000 Kč
150 000 km400 000 Kč
200 000 km340 000 Kč
250 000 km303 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.5 Benzín 110 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 427 812 Kč (při typickém nájezdu 119 178 km). Běžné rozmezí je 407 035–473 999 Kč.

Cenově odpovídá mediánu ročníku 2020 (416 670 Kč).

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 479 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 303 000 Kč.

Jiné ročníky Seatu Atecy

Proklepněte konkrétní Seat Atecu 2020 1.5 Benzín 110 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.