Seat Ateca 2020
Způsobilé na 30 dnů 1,8 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,8 % bez plné způsobilosti, z 438 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 369 999 Kčmedián 416 670 Kčdo 470 000 Kč
Seat Ateca ročníku 2020 má v ČR 158 vozů. Vrchol popularity je za námi, registrace postupně ustupují. V provozu jich zůstává 158 vozů (100,0 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 39,9 % (63 vozů).
Jak ročník stárne
Seatu Atecy 2020 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 6 let klesla plná způsobilost o 0,2 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 98,1 % | 30 000 až 70 000 km |
| 6 let | 97,9 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Benzín 110 kW (58,9 %), 2.0 Nafta 110 kW (20,9 %), 2.0 Benzín 140 kW (10,8 %).
Barevně převládá šedá (25,9 %), druhá nejčastější je bílá (24,7 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 438 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2020 mělo plnou způsobilost 98,2 %. Model jako celek dosahuje 97,7 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 98,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,8 % bez plné způsobilosti).
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 45,5 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 63 508 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 36 592 až 109 976 km. To odpovídá asi 10 585 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je ve Zlínském kraji (35,9 %), pak následují Praha a Středočeský kraj.
Vysoký podíl dovozů (39,9 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2020
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.5 Benzín 110 kW | 93 | 97,7 % | 427 812 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 133 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 480 000 Kč |
| 100 000 km | 435 000 Kč |
| 150 000 km | 395 000 Kč |
| 200 000 km | 339 000 Kč |
| 250 000 km | 302 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Seat Atecy ročníku 2020 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 416 670 Kč (při mediánovém nájezdu 132 642 km). Běžné rozpětí je od 369 999 do 470 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 503 800 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 339 029 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 480 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 302 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Seatu Atecy 2020 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo71,4 % · 45 vozidel
- Francie11,1 % · 7 vozidel
- Belgie4,8 % · 3 vozidla
- Rakousko4,8 % · 3 vozidla
- Slovensko3,2 % · 2 vozidla
- ostatní země3,2 % · 2 vozidla
- země neurčena1,6 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Zlínský kraj29,9 % · 131 prohlídek
- Hlavní město Praha28,1 % · 123 prohlídek
- Středočeský kraj25,3 % · 111 prohlídek
- ostatní16,7 % · 73 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá25,9 % · 41 vozidel
- Bílá24,7 % · 39 vozidel
- Černá15,8 % · 25 vozidel
- Červená13,9 % · 22 vozidel
- Modrá10,1 % · 16 vozidel
- ostatní9,5 % · 15 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 62,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 765 vozů Seatu Atecy 2020 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Proklepněte konkrétní Seat Atecu 2020
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.