Seat Ateca 2024
Způsobilé na 30 dnů 0,7 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,7 % bez plné způsobilosti, z 142 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 597 850 Kčmedián 650 450 Kčdo 684 818 Kč
Seat Ateca ročníku 2024 má v ČR 73 vozů. V provozu jich zůstává 67 vozů (91,8 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 28,8 % (21 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Benzín 110 kW (89,0 %), 2.0 Benzín 140 kW (6,8 %), 2.0 Nafta 110 kW (4,1 %).
Nejčastější barva je šedá (50,7 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 142 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2024 mělo plnou způsobilost 99,3 %. Model jako celek dosahuje 97,7 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,6 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 99,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,7 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 25 401 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 15 244 až 33 988 km. To odpovídá asi 12 700 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je ve Zlínském kraji (48,4 %), pak následují Středočeský kraj a Praha.
Nejčastější závady STK
Motorizace ročníku 2024
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.5 Benzín 110 kW | 65 | 100,0 % | 649 725 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 26 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 650 000 Kč |
| 50 000 km | 606 000 Kč |
| 75 000 km | 569 000 Kč |
| 100 000 km | 528 000 Kč |
| 125 000 km | 500 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Seat Atecy ročníku 2024 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 650 450 Kč (při mediánovém nájezdu 25 749 km). Běžné rozpětí je od 597 850 do 684 818 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 788 999 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 552 082 Kč.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 650 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 500 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Seatu Atecy 2024 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo100,0 % · 21 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Zlínský kraj21,1 % · 30 prohlídek
- Středočeský kraj14,1 % · 20 prohlídek
- Hlavní město Praha8,5 % · 12 prohlídek
- ostatní56,3 % · 80 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá50,7 % · 37 vozidel
- Bílá19,2 % · 14 vozidel
- Černá17,8 % · 13 vozidel
- Červená11,0 % · 8 vozidel
- Modrá1,4 % · 1 vozidlo
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 100,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 527 vozů Seatu Atecy 2024 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2024 patří u Atecy k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,6 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Seat Atecu 2024
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.