Seat Arosa 1999
Způsobilé na 30 dnů 4,1 % · Nezpůsobilé 1,3 % (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti, z 1 885 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 8,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Pro Seat Arosu ročníku 1999 eviduje registr 222 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. Aktivně jezdí 59 vozů (26,6 %), dovoz tvoří 96,4 % ročníku (214 vozů).
Jak ročník stárne
Seatu Arosy 1999 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 10 let | 88,9 % | - |
| 12 let | 93,8 % | - |
| 14 let | 91,3 % | - |
| 16 let | 92,9 % | - |
| 18 let | 87,5 % | - |
| 20 let | 89,8 % | - |
| 22 let | 97,3 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.0 Benzín 37 kW (47,3 %), 1.7 Nafta 44 kW (29,3 %), 1.0 Benzín (13,1 %).
Barevně převládá modrá-základní (13,1 %), druhá nejčastější je černá (12,6 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 885 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1999 mělo plnou způsobilost 94,1 %. Model jako celek dosahuje 93,8 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 94,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,1 % a „Nezpůsobilé“ 1,3 % ze všech prohlídek (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 6,4 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 154 615 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 121 126 až 194 669 km. To odpovídá asi 5 726 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Ústeckém kraji (46,1 %), pak následují Jihočeský kraj a Královéhradecký kraj.
Vysoký podíl dovozů (96,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 2 064 | 40,9 % |
| Brzdové zařízení | 1 335 | 26,5 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 597 | 11,8 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 438 | 8,7 % |
| Řízení | 259 | 5,1 % |
| Výhledy | 236 | 4,7 % |
| Obtěžování okolí | 62 | 1,2 % |
| Identifikace vozidla | 52 | 1,0 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 1999
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.0 Benzín 37 kW | 105 | 94,2 % | – |
| 1.7 Nafta 44 kW | 65 | 93,6 % | – |
Z registru vozidel
Složení Seatu Arosy 1999 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo21,5 % · 46 vozidel
- Itálie4,2 % · 9 vozidel
- Rakousko2,8 % · 6 vozidel
- Německo (NDR)0,5 % · 1 vozidlo
- Nizozemsko0,5 % · 1 vozidlo
- ostatní země0,5 % · 1 vozidlo
- země neurčena70,1 % · 150 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Ústecký kraj19,9 % · 375 prohlídek
- Jihočeský kraj12,3 % · 231 prohlídek
- Královéhradecký kraj11,0 % · 208 prohlídek
- ostatní56,8 % · 1 071 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Modrá základní13,1 % · 29 vozidel
- Černá12,6 % · 28 vozidel
- Bílá10,4 % · 23 vozidel
- Červená základní8,1 % · 18 vozidel
- Zelená metalíza8,1 % · 18 vozidel
- ostatní47,7 % · 106 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 15,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Seat Arosu 1999
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.