Renault Fluence 2014

Evidováno
144
Způsobilost na STK
96,0 %
Ø nájezd (medián)
77 660 km
Dovezeno (0 ks)
0 %

Způsobilé na 30 dnů 3,9 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 3,9 % bez plné způsobilosti, z 1 091 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 96 560 Kčmedián 118 580 Kčdo 129 000 Kč

Pro Renault Fluence ročníku 2014 eviduje registr 144 vozů. Aktivně jezdí 132 vozů (91,7 %), dovoz tvoří 0,0 % ročníku (0 vozů).

Ročník 201496,0 %
Model celkem94,3 %
Značka celkem92,6 %

Jak ročník stárne

Renaultu Fluence 2014 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 12 let klesla plná způsobilost o 2,1 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky96,4 %30 000 až 60 000 km
6 let96,5 %40 000 až 90 000 km
8 let93,2 %50 000 až 110 000 km
10 let91,6 %70 000 až 140 000 km
12 let94,3 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín 82 kW (64,6 %), 1.5 Nafta 81 kW (22,9 %), 1.6 Benzín+LPG 82 kW (4,9 %).

Nejčastější barva je bílá (42,4 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 091 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2014 mělo plnou způsobilost 96,0 %. Model jako celek dosahuje 94,2 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,8 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 96,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 3,9 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 77 660 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 46 409 až 119 591 km. To odpovídá asi 6 472 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (35,2 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.

Podíl dovozů (0,0 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení38432,4 %
Brzdové zařízení25421,4 %
Podvozek a části připevněné k podvozku19016,0 %
Výhledy1189,9 %
Řízení1038,7 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav716,0 %
Identifikace vozidla675,6 %

Nejčastější závady STK

1
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
140×
2
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
120×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
113×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
96×
5
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
56×
6
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
43×
7
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
39×
8
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
36×

Na co se zaměřit u ročníku 2014

Závady, které technici u Renaultu Fluence 2014 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.

ZávadaČastěji
Vůle v pákovém mechanismu řízeníŘízení · kód 2.1.3.1.1B2,6×

Další vážné závady se v našich datech neobjevují častěji, než je u stejně starých vozů běžné.

Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 1 182 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Vůle v pákovém mechanismu řízeníkód 2.1.3.1.112 let365
Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)kód 4.1.1.2.112 let1 875
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.112 let1 228
Opotřebený mechanismus parkovací brzdykód 1.1.6.2.112 let391

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

1,6 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 2 005 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2014

MotorPočetSTK~cena
1.6 Benzín 82 kW9395,5 %99 000 Kč

Cenový odhad

96 560
od Kč
118 580
medián Kč
129 000
do Kč

Při nájezdu kolem 136 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km165 000 Kč
100 000 km132 000 Kč
150 000 km113 000 Kč
200 000 km90 000 Kč
250 000 km77 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Renault Fluence ročníku 2014 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 118 580 Kč (při mediánovém nájezdu 135 924 km). Běžné rozpětí je od 96 560 do 129 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 133 466 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 81 783 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 165 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 77 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Renaultu Fluence 2014 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Jihomoravský kraj35,2 % · 445 prohlídek
  • Středočeský kraj32,9 % · 416 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj32,0 % · 405 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá42,4 % · 61 vozidel
  • Hnědá metalíza12,5 % · 18 vozidel
  • Šedá metalíza11,8 % · 17 vozidel
  • Hnědá9,7 % · 14 vozidel
  • Černá metalíza8,3 % · 12 vozidel
  • ostatní15,3 % · 22 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
47,2 %
evidováno u 235 vozů
Tažné zařízení
20,7 %
evidováno u 103 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 53,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 5 · 96,6 %EURO 6 · 2,6 %EURO 4 · 0,7 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2014 patří u Fluence k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,8 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Renaultu Fluence

Proklepněte konkrétní Renault Fluence 2014

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.