Peugeot 4007 2011
2.2 Nafta 115 kW
Specifikace motoru
Charakter motoru
Větší turbodiesel cílí na vyšší výkon a schopnost tahat těžké přívěsy. Platí se to ale vyššími provozními náklady a komplikovanější údržbou.
U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.
Způsobilé na 30 dnů 4,1 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 4,1 % bez plné způsobilosti, z 865 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
V nabídce Peugeotu 4007 ročníku 2011 obsadila motorizace 2.2 Nafta 115 kW první pozici: 90 vozů (100,0 % ročníku).
V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem 4HK (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).
Způsobilost na STK podle nájezdu
Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.
| Pásmo nájezdu | Způsobilost na STK |
|---|---|
| do 100 000 km | 96,5 % |
| 100-200 000 km | 94,8 % |
| 200-300 000 km | 94,6 % |
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 95,7 % (865 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2011 (ročník průměrně 95,8 %).
Plnou způsobilost mělo 95,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 4,0 % bez plné způsobilosti).
Na co se zaměřit u motorizace 2.2 Nafta 115 kW
Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.
| Závada | Častěji | |
|---|---|---|
| Nesvítí osvětlení registrační značkySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1 | A | 1,46× |
| Menší poškození čelního sklaVýhledy · kód 3.2.1.2 | A | 1,44× |
| Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1 | A | 1,33× |
| Tlumič poškozený nebo netěsný (zatím bez vlivu na jízdu)Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1 | A | 1,32× |
Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021
Kdy se tyto závady objevují poprvé
Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Tlumič poškozený nebo netěsný (zatím bez vlivu na jízdu)kód 5.3.2.2.1 | 13 let | 140 |
| Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.1 | 14 let | 333 |
| Menší poškození čelního sklakód 3.2.1.2 | 15 let | 197 |
| Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)kód 4.1.1.2.1 | 15 let | 531 |
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Rozložení kódů motoru
Z 90 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru: