Peugeot 4007 2010

Evidováno
156
Způsobilost na STK
94,1 %
Ø nájezd (medián)
173 660 km
Dovezeno (34 ks)
22 %

Způsobilé na 30 dnů 5,3 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 5,6 % bez plné způsobilosti, z 1 505 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 110 167 Kčmedián 120 512 Kčdo 130 899 Kč

Peugeot 4007 ročníku 2010 má v ČR 156 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. V provozu jich zůstává 133 vozů (85,3 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 21,8 % (34 vozů).

Ročník 201094,1 %
Model celkem95,3 %
Značka celkem93,3 %

Jak ročník stárne

Peugeotu 4007 2010 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 16 let klesla plná způsobilost o 6,3 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky99,0 % -
6 let98,1 % -
8 let91,5 % -
10 let93,8 % -
12 let87,0 % -
14 let88,0 % -
16 let92,7 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.2 Nafta 115 kW (100,0 %).

Barevně převládá černá-metal (25,6 %), druhá nejčastější je šedá-metal (17,9 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 505 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2010 mělo plnou způsobilost 94,1 %. Model jako celek dosahuje 95,3 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,1 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 94,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 5,6 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 173 660 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 119 999 až 226 017 km. To odpovídá asi 10 854 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (38,3 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku58832,0 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení47325,8 %
Brzdové zařízení34118,6 %
Řízení1699,2 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav1447,8 %
Výhledy1216,6 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
219×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
188×
3
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
173×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
164×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
136×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
103×
7
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
89×
8
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
66×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

20 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P135189×P048729×P116124×P240814×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 889 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2010

MotorPočetSTK~cena
2.2 Nafta 115 kW15694,1 %120 512 Kč

Cenový odhad

110 167
od Kč
120 512
medián Kč
130 899
do Kč

Při nájezdu kolem 223 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km190 000 Kč
150 000 km152 000 Kč
200 000 km130 000 Kč
250 000 km112 000 Kč
300 000 km90 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Peugeot 4007 ročníku 2010 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 120 512 Kč (při mediánovém nájezdu 222 651 km). Běžné rozpětí je od 110 167 do 130 899 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 133 967 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 66 910 Kč.

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 190 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 90 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Peugeotu 4007 2010 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo38,2 % · 13 vozidel
  • Itálie23,5 % · 8 vozidel
  • Belgie14,7 % · 5 vozidel
  • Francie8,8 % · 3 vozidla
  • Bulharská republika2,9 % · 1 vozidlo
  • ostatní země8,8 % · 3 vozidla
  • země neurčena2,9 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha13,7 % · 206 prohlídek
  • Středočeský kraj12,0 % · 181 prohlídek
  • Jihomoravský kraj10,0 % · 151 prohlídek
  • ostatní64,3 % · 967 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá metalíza25,6 % · 40 vozidel
  • Šedá metalíza17,9 % · 28 vozidel
  • Černá16,7 % · 26 vozidel
  • Bílá16,0 % · 25 vozidel
  • Šedá9,0 % · 14 vozidel
  • ostatní14,7 % · 23 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
54,5 %
evidováno u 132 vozů
ABS
44,2 %
evidováno u 107 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 37,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 76,9 %EURO 5 · 12,1 %EURO 3 · 11,0 %

Jiné ročníky Peugeotu 4007

Proklepněte konkrétní Peugeot 4007 2010

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.