Peugeot 4007 2007
Způsobilé na 30 dnů 2,6 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 2,8 % bez plné způsobilosti, z 891 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 86 453 Kčmedián 98 000 Kčdo 101 388 Kč
Pro Peugeot 4007 ročníku 2007 eviduje registr 85 vozů. Blížíme se roku s nejvyšším počtem registrací, model nabíral na popularitě. Aktivně jezdí 71 vozů (83,5 %), dovoz tvoří 91,8 % ročníku (78 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.2 Nafta 115 kW (100,0 %).
Nejčastější barva je černá (34,1 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 891 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2007 mělo plnou způsobilost 97,0 %. Model jako celek dosahuje 95,3 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,8 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 97,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 2,8 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 9,4 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 188 127 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 135 921 až 234 869 km. To odpovídá asi 9 901 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (42,5 %), pak následují Plzeňský kraj a Moravskoslezský kraj.
Vysoký podíl dovozů (91,8 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 481 | 32,0 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 369 | 24,5 % |
| Brzdové zařízení | 271 | 18,0 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 150 | 10,0 % |
| Řízení | 139 | 9,2 % |
| Výhledy | 95 | 6,3 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2007
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.2 Nafta 115 kW | 85 | 97,0 % | 98 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 200 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 100 000 km | 148 000 Kč |
| 150 000 km | 115 000 Kč |
| 200 000 km | 98 000 Kč |
| 250 000 km | 84 000 Kč |
| 300 000 km | 68 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Peugeot 4007 ročníku 2007 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 98 000 Kč (při mediánovém nájezdu 199 846 km). Běžné rozpětí je od 86 453 do 101 388 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 122 639 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 71 177 Kč.
S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 148 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 68 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Peugeotu 4007 2007 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo39,7 % · 31 vozidel
- Francie23,1 % · 18 vozidel
- Německo (NDR)5,1 % · 4 vozidla
- Itálie3,8 % · 3 vozidla
- Rakousko3,8 % · 3 vozidla
- ostatní země3,8 % · 3 vozidla
- země neurčena20,5 % · 16 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj18,2 % · 162 prohlídek
- Plzeňský kraj12,9 % · 115 prohlídek
- Moravskoslezský kraj11,7 % · 104 prohlídek
- ostatní57,2 % · 510 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá34,1 % · 29 vozidel
- Šedá metalíza23,5 % · 20 vozidel
- Šedá17,6 % · 15 vozidel
- Černá metalíza8,2 % · 7 vozidel
- Modrá metalíza4,7 % · 4 vozidla
- ostatní11,8 % · 10 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 34,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2007 patří u 4007 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,8 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Peugeot 4007 2007
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.