Peugeot 4007 2011
Způsobilé na 30 dnů 4,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 4,0 % bez plné způsobilosti, z 873 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Peugeot 4007 ročníku 2011 má v ČR 90 vozů. Počet registrací po vrcholu postupně klesá. V provozu jich zůstává 82 vozů (91,1 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 11,1 % (10 vozů).
Jak ročník stárne
Peugeotu 4007 2011 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 14 let klesla plná způsobilost o 5,7 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 96,2 % | - |
| 6 let | 94,6 % | - |
| 8 let | 94,1 % | - |
| 10 let | 94,4 % | - |
| 12 let | 97,3 % | - |
| 14 let | 90,4 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.2 Nafta 115 kW (100,0 %).
Nejčastější barva je šedá-metal (32,2 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 873 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2011 mělo plnou způsobilost 95,8 %. Model jako celek dosahuje 95,3 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,5 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 95,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 4,0 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,6 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2010 (94,1 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 145 684 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 97 474 až 195 427 km. To odpovídá asi 9 712 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (36,2 %), pak následují Jihomoravský kraj a Praha.
Podíl dovozů (11,1 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 244 | 32,0 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 166 | 21,8 % |
| Brzdové zařízení | 134 | 17,6 % |
| Výhledy | 83 | 10,9 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 76 | 10,0 % |
| Řízení | 60 | 7,9 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2011
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.2 Nafta 115 kW | 90 | 95,7 % | – |
Z registru vozidel
Složení Peugeotu 4007 2011 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Francie30,0 % · 3 vozidla
- Německo20,0 % · 2 vozidla
- Švýcarsko20,0 % · 2 vozidla
- Belgie10,0 % · 1 vozidlo
- Itálie10,0 % · 1 vozidlo
- ostatní země10,0 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj16,4 % · 143 prohlídek
- Jihomoravský kraj15,3 % · 134 prohlídek
- Hlavní město Praha13,5 % · 118 prohlídek
- ostatní54,8 % · 478 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá metalíza32,2 % · 29 vozidel
- Bílá24,4 % · 22 vozidel
- Černá metalíza17,8 % · 16 vozidel
- Černá10,0 % · 9 vozidel
- Hnědá metalíza6,7 % · 6 vozidel
- ostatní8,9 % · 8 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 45,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Peugeot 4007 2011
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.