Peugeot 4007 2010
2.2 Nafta 115 kW
Specifikace motoru
Charakter motoru
Větší turbodiesel cílí na vyšší výkon a schopnost tahat těžké přívěsy. Platí se to ale vyššími provozními náklady a komplikovanější údržbou.
U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.
Způsobilé na 30 dnů 5,3 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 5,6 % bez plné způsobilosti, z 1 505 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 110 167 Kčmedián 120 512 Kčdo 130 899 Kč
2.2 Nafta 115 kW je první nejpočetnější motorizace u Peugeotu 4007 ročníku 2010. V registrech je evidováno 156 vozů (100,0 % ročníku).
V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem 4HN (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).
Způsobilost na STK podle nájezdu
Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.
| Pásmo nájezdu | Způsobilost na STK |
|---|---|
| do 100 000 km | 96,1 % |
| 100-200 000 km | 94,2 % |
| 200-300 000 km | 89,2 % |
| nad 300 000 km | 98,0 % |
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 94,1 % (1 505 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2010 (ročník průměrně 94,1 %).
Plnou způsobilost mělo 94,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 5,6 % bez plné způsobilosti).
Na co se zaměřit u motorizace 2.2 Nafta 115 kW
Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.
| Závada | Častěji | |
|---|---|---|
| Vůle v pákovém mechanismu řízeníŘízení · kód 2.1.3.1.1 | B | 1,92× |
Další vážné závady se v našich datech neobjevují častěji, než je u stejně starých vozů běžné.
Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021
Kdy se tyto závady objevují poprvé
Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Vůle v pákovém mechanismu řízeníkód 2.1.3.1.1 | 13 let | 30 |
| Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.1 | 14 let | 333 |
| Opotřebený mechanismus parkovací brzdykód 1.1.6.2.1 | 15 let | 117 |
| Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)kód 4.1.1.2.1 | 15 let | 531 |
| Poškozené prachovky řízeníkód 2.1.3.7.1 | 15 let | 306 |
Zobrazit všech 7 závad
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Poškozené nebo uvolněné palivové potrubíkód 6.1.3.5.1 | 16 let | 62 |
| Netěsnost převodky řízeníkód 2.1.1.5.1 | 16 let | 88 |
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Rozložení kódů motoru
Z 156 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 223 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 100 000 km | 190 000 Kč |
| 150 000 km | 152 000 Kč |
| 200 000 km | 130 000 Kč |
| 250 000 km | 112 000 Kč |
| 300 000 km | 90 000 Kč |
Cenový odhad pro tuto motorizaci
Motorizace 2.2 Nafta 115 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 120 512 Kč (při typickém nájezdu 222 651 km). Běžné rozmezí je 110 167–130 899 Kč.
Cenově odpovídá mediánu ročníku 2010 (120 512 Kč).
S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 190 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 90 000 Kč.