Peugeot 301 2017

1.6 Benzín 85 kW

Kód motoru: NFP

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
85 kW
Výkon (116 k)
~1 600 cm³
Objem
6,4 l/100 km
Ø spotřeba
148 g/km
Ø CO₂
187 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 166 kg· rozvor 2 652 mm· délka 4 444 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzín
Evidováno
43
V provozu
42
Způsobilost na STK
97,6 %
STK kontrol
208

Způsobilé na 30 dnů 2,4 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,4 % bez plné způsobilosti, z 208 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 92 000 Kčmedián 162 073 Kčdo 162 408 Kč

První nejpočetnější motorizace u Peugeotu 301 ročníku 2017 je 1.6 Benzín 85 kW - registr eviduje 43 vozů (49,4 % z celkového ročníku).

Tato motorizace97,6 %
Ročník celkem95,8 %
Model celkem96,0 %
Značka celkem93,3 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km98,5 %
100-200 000 km90,3 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 97,6 % (208 prohlídek), tedy mírně nad průměrem (o 1,7 procentního bodu) mezi motory ročníku 2017 (ročník průměrně 95,8 %).

Plnou způsobilost mělo 97,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,4 % bez plné způsobilosti).

Jde zároveň o nejspolehlivější motorizaci ročníku. Porazila i 1.2 Benzín 60 kW (96,1 %).

Na co se zaměřit u motorizace 1.6 Benzín 85 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Nesvítí osvětlení registrační značkySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1A2,55×
Nedostatečně upevněný výfukPodvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1A2,16×
Mírně zkorodovaný brzdový kotoučBrzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1A1,27×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 350 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.18 let552
Nedostatečně upevněný výfukkód 6.1.2.2.18 let356
Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.18 let298

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,6 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 343 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Cenový odhad

92 000
od Kč
162 073
medián Kč
162 408
do Kč

Při nájezdu kolem 97 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km187 000 Kč
75 000 km172 000 Kč
100 000 km161 000 Kč
125 000 km149 000 Kč
150 000 km139 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.6 Benzín 85 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 162 073 Kč (při typickém nájezdu 97 050 km). Běžné rozmezí je 92 000–162 408 Kč.

Oproti mediánu ročníku 2017 (121 062 Kč) je tato motorizace o 34 % výše.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 187 000 Kč, s nájezdem 150 000 km na 139 000 Kč.

Doporučení

V ročníku 2017 je to datově motor s nejlepšími čísly.

Statistiky jsou ale jen vodítko, před koupí konkrétního vozu si vždy ověřte jeho skutečný technický stav (předkupní prohlídka, servisní historie, prověření VIN).

Jiné ročníky Peugeotu 301

Proklepněte konkrétní Peugeot 301 2017 1.6 Benzín 85 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.