Nissan Note 2015

Evidováno
64
Způsobilost na STK
96,3 %
Ø nájezd (medián)
57 000 km
Dovezeno (2 ks)
3 %

Způsobilé na 30 dnů 3,6 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,6 % bez plné způsobilosti, z 386 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 91 993 Kčmedián 130 000 Kčdo 130 592 Kč

Ročník 2015 Nissanu Note má v českých registrech 64 vozů. V provozu zůstává 62 vozů (96,9 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 2 vozy (3,1 %).

Ročník 201596,3 %
Model celkem94,9 %
Značka celkem93,1 %

Jak ročník stárne

Nissanu Note 2015 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 10 let klesla plná způsobilost o 8,1 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky99,4 % -
6 let95,9 % -
8 let96,6 % -
10 let91,3 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín 59 kW (76,6 %), 1.2 Benzín 72 kW (12,5 %), 1.5 Nafta 66 kW (10,9 %).

Barevně převládá červená (29,7 %), druhá nejčastější je bílá (25,0 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 386 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2015 mělo plnou způsobilost 96,3 %. Model jako celek dosahuje 94,9 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,4 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 96,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,6 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 57 000 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 37 684 až 89 034 km. To odpovídá asi 5 182 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (34,6 %), pak následují Praha a Olomoucký kraj.

Podíl dovozů (3,1 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení6952,7 %
Podvozek a části připevněné k podvozku6247,3 %

Nejčastější závady STK

1
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
31×
2
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
29×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
21×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
16×
5
Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.4.1.1
15×
6
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
14×
7
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
13×
8
Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.1
10×

Motorizace ročníku 2015

MotorPočetSTK~cena
1.2 Benzín 59 kW4996,5 %130 000 Kč

Cenový odhad

91 993
od Kč
130 000
medián Kč
130 592
do Kč

Při nájezdu kolem 124 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km167 000 Kč
100 000 km139 000 Kč
150 000 km119 000 Kč
200 000 km99 000 Kč
250 000 km79 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Nissan Note ročníku 2015 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 130 000 Kč (při mediánovém nájezdu 124 175 km). Běžné rozpětí je od 91 993 do 130 592 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 144 599 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 91 212 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 167 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 79 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Nissanu Note 2015 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo50,0 % · 1 vozidlo
  • země neurčena50,0 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj34,6 % · 139 prohlídek
  • Hlavní město Praha33,6 % · 135 prohlídek
  • Olomoucký kraj31,8 % · 128 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená29,7 % · 19 vozidel
  • Bílá25,0 % · 16 vozidel
  • Šedá18,8 % · 12 vozidel
  • Modrá15,6 % · 10 vozidel
  • Černá9,4 % · 6 vozidel
  • ostatní1,6 % · 1 vozidlo

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
34,1 %
evidováno u 87 vozů
Tažné zařízení
11,8 %
evidováno u 30 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 40,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 5 · 74,8 %EURO 6 · 24,3 %EURO 4 · 1,0 %

Jiné ročníky Nissanu Note

Proklepněte konkrétní Nissan Note 2015

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.