Nissan Note 2011

Evidováno
150
Způsobilost na STK
96,0 %
Ø nájezd (medián)
91 444 km
Dovezeno (6 ks)
4 %

Způsobilé na 30 dnů 3,7 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 3,8 % bez plné způsobilosti, z 1 111 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 48 088 Kčmedián 55 752 Kčdo 59 000 Kč

Pro Nissan Note ročníku 2011 eviduje registr 150 vozů. Aktivně jezdí 125 vozů (83,3 %), dovoz tvoří 4,0 % ročníku (6 vozů).

Ročník 201196,0 %
Model celkem94,9 %
Značka celkem93,1 %

Jak ročník stárne

Nissanu Note 2011 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 14 let klesla plná způsobilost o 11,4 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky98,2 % -
6 let96,2 % -
8 let96,2 % -
10 let94,8 % -
12 let96,7 % -
14 let86,8 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.4 Benzín 65 kW (78,0 %), 1.5 Nafta 66 kW (11,3 %), 1.6 Benzín 81 kW (6,7 %).

Barevně převládá červená-základní (15,3 %), druhá nejčastější je červená (13,3 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 111 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2011 mělo plnou způsobilost 96,0 %. Model jako celek dosahuje 94,9 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,0 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 96,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 3,8 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 91 444 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 59 216 až 131 459 km. To odpovídá asi 6 096 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (34,8 %), pak následují Praha a Jihomoravský kraj.

Podíl dovozů (4,0 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení25831,8 %
Podvozek a části připevněné k podvozku25631,5 %
Brzdové zařízení14918,3 %
Výhledy779,5 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav728,9 %

Nejčastější závady STK

1
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
114×
2
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
88×
3
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
65×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
53×
5
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
45×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
41×
7
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
38×
8
Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy.
Brzdové zařízení · kód 1.1.6.2.1
28×

Motorizace ročníku 2011

MotorPočetSTK~cena
1.4 Benzín 65 kW11796,4 %55 752 Kč

Cenový odhad

48 088
od Kč
55 752
medián Kč
59 000
do Kč

Při nájezdu kolem 174 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km85 000 Kč
100 000 km69 000 Kč
150 000 km60 000 Kč
200 000 km49 000 Kč
250 000 km39 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Nissan Note ročníku 2011 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 55 752 Kč (při mediánovém nájezdu 173 769 km). Běžné rozpětí je od 48 088 do 59 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 99 999 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 45 769 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 85 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 39 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Nissanu Note 2011 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo100,0 % · 6 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj13,3 % · 148 prohlídek
  • Hlavní město Praha12,5 % · 139 prohlídek
  • Jihomoravský kraj12,4 % · 138 prohlídek
  • ostatní61,7 % · 686 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená základní15,3 % · 23 vozidel
  • Červená13,3 % · 20 vozidel
  • Hnědá12,0 % · 18 vozidel
  • Bílá11,3 % · 17 vozidel
  • Šedá základní11,3 % · 17 vozidel
  • ostatní36,7 % · 55 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
59,1 %
evidováno u 110 vozů
Tažné zařízení
29,6 %
evidováno u 55 vozů
Katalyzátor
8,6 %
evidováno u 16 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 37,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 5 · 77,1 %EURO 4 · 20,0 %EURO 6 · 2,9 %

Jiné ročníky Nissanu Note

Proklepněte konkrétní Nissan Note 2011

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.