Nissan Note 2016

Evidováno
60
Způsobilost na STK
94,9 %
Ø nájezd (medián)
45 586 km
Dovezeno (1 ks)
2 %

Způsobilé na 30 dnů 4,8 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 5,1 % bez plné způsobilosti, z 337 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Nissan Note ročníku 2016 eviduje registr 60 vozů. Aktivně jezdí 58 vozů (96,7 %), dovoz tvoří 1,7 % ročníku (1 vůz).

Ročník 201694,9 %
Model celkem94,9 %
Značka celkem93,1 %

Jak ročník stárne

Nissanu Note 2016 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky93,9 % -
6 let91,3 % -
8 let96,0 % -
10 let95,3 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.2 Benzín 59 kW (83,3 %), 1.2 Benzín 72 kW (11,7 %), 1.5 Nafta 66 kW (5,0 %).

Nejčastější barva je bílá (41,7 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 337 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2016 mělo plnou způsobilost 94,9 %. Model jako celek dosahuje 94,9 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 94,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 5,0 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,5 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2015 (96,3 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 37,1 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 45 586 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 27 062 až 71 684 km. To odpovídá asi 4 559 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (35,5 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Olomoucký kraj.

Podíl dovozů (1,7 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
21×
2
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
17×
3
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
12×
Zobrazit dalších 5 závad
4
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
11×
5
Nesvítí některá povinná brzdová svítilna.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.3.1.1.2
11×
6
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
9×
7
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
8×
8
Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.1
7×

Motorizace ročníku 2016

MotorPočetSTK~cena
1.2 Benzín 59 kW5095,9 %100 000 Kč

Z registru vozidel

Složení Nissanu Note 2016 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo100,0 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Jihomoravský kraj35,5 % · 136 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj33,9 % · 130 prohlídek
  • Olomoucký kraj30,5 % · 117 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá41,7 % · 25 vozidel
  • Červená28,3 % · 17 vozidel
  • Modrá13,3 % · 8 vozidel
  • Šedá13,3 % · 8 vozidel
  • Černá3,3 % · 2 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
18,4 %
evidováno u 47 vozů
Tažné zařízení
13,3 %
evidováno u 34 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 47,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 91,7 %EURO 5 · 8,3 %

Jiné ročníky Nissanu Note

Proklepněte konkrétní Nissan Note 2016

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.