Mercedes-Benz Viano Cdi 2007
Způsobilé na 30 dnů 5,2 % · Nezpůsobilé 0,6 % (celkem 5,8 % bez plné způsobilosti, z 880 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Mercedes-Benz Viano Cdi ročníku 2007 má v ČR 94 vozů. Mezi ročníky tohoto modelu je nejčastější. V provozu jich zůstává 88 vozů (93,6 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 77,7 % (73 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.1 Nafta 110 kW (62,8 %), 3.0 Nafta 150 kW (37,2 %).
Barevně převládá šedá (23,4 %), druhá nejčastější je černá (18,1 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 880 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2007 mělo plnou způsobilost 94,0 %. Model jako celek dosahuje 93,5 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 94,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,6 % ze všech prohlídek (celkem 5,8 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 243 617 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 190 879 až 302 322 km. To odpovídá asi 12 822 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (64,3 %), pak následují Plzeňský kraj a Středočeský kraj.
Vysoký podíl dovozů (77,7 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 135 | 38,0 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 111 | 31,3 % |
| Brzdové zařízení | 109 | 30,7 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2007
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.1 Nafta 110 kW | 59 | 94,1 % | – |
Z registru vozidel
Složení Mercedes-Benz Viano Cdi 2007 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo64,4 % · 47 vozidel
- Itálie8,2 % · 6 vozidel
- Belgie2,7 % · 2 vozidla
- Francie2,7 % · 2 vozidla
- Německo (NDR)2,7 % · 2 vozidla
- ostatní země11,0 % · 8 vozidel
- země neurčena8,2 % · 6 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha12,3 % · 108 prohlídek
- Plzeňský kraj3,5 % · 31 prohlídek
- Středočeský kraj3,3 % · 29 prohlídek
- ostatní80,9 % · 712 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá23,4 % · 22 vozidel
- Černá18,1 % · 17 vozidel
- Šedá metalíza16,0 % · 15 vozidel
- Modrá9,6 % · 9 vozidel
- Modrá metalíza7,4 % · 7 vozidel
- ostatní25,5 % · 24 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 54,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Velká část nabídky má přes 300 000 km. Kontrola stavu motoru, rozvodů a podvozku je u této generace nutná.
Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz Viano Cdi 2007
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.