Mercedes-Benz Viano Cdi 2004
Způsobilé na 30 dnů 5,6 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 6,1 % bez plné způsobilosti, z 852 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
V roce 2004 eviduje registr Mercedes-Benz Viano Cdi 82 vozů. Blížíme se roku s nejvyšším počtem registrací, model nabíral na popularitě. V provozu jich zůstává 53 vozů (64,6 %); ze zahraničí dovezeno 68 vozů (82,9 %).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.1 Nafta 110 kW (93,9 %), 2.1 Nafta 80 kW (6,1 %).
Barevně převládá šedá-metal (20,7 %), druhá nejčastější je šedá (17,1 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 852 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2004 mělo plnou způsobilost 93,5 %. Model jako celek dosahuje 93,5 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 93,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 6,1 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 282 973 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 223 710 až 349 628 km. To odpovídá asi 12 862 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (45,8 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Vysoký podíl dovozů (82,9 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 110 | 31,5 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 93 | 26,6 % |
| Brzdové zařízení | 92 | 26,4 % |
| Výhledy | 54 | 15,5 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2004
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.1 Nafta 110 kW | 77 | 93,6 % | – |
Z registru vozidel
Složení Mercedes-Benz Viano Cdi 2004 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo63,2 % · 43 vozidel
- Itálie4,4 % · 3 vozidla
- Polsko2,9 % · 2 vozidla
- Švýcarsko2,9 % · 2 vozidla
- Německo (NDR)1,5 % · 1 vozidlo
- ostatní země4,4 % · 3 vozidla
- země neurčena20,6 % · 14 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha4,5 % · 38 prohlídek
- Středočeský kraj2,7 % · 23 prohlídek
- Jihomoravský kraj2,6 % · 22 prohlídek
- ostatní90,3 % · 769 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá metalíza20,7 % · 17 vozidel
- Šedá17,1 % · 14 vozidel
- Černá metalíza8,5 % · 7 vozidel
- Modrá metalíza8,5 % · 7 vozidel
- Černá7,3 % · 6 vozidel
- ostatní37,8 % · 31 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 42,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Velká část nabídky má přes 300 000 km. Kontrola stavu motoru, rozvodů a podvozku je u této generace nutná.
Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz Viano Cdi 2004
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.