Mercedes-Benz Viano Cdi 2009

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 50 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.

Evidováno
50
Způsobilost na STK
94,4 %
Ø nájezd (medián)
255 576 km
Dovezeno (26 ks)
52 %

Způsobilé na 30 dnů 5,3 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 5,3 % bez plné způsobilosti, z 431 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 2009 eviduje registr Mercedes-Benz Viano Cdi 50 vozů. Vrchol popularity je za námi, registrace postupně ustupují. V provozu jich zůstává 44 vozů (88,0 %); ze zahraničí dovezeno 26 vozů (52,0 %).

Ročník 200994,4 %
Model celkem93,5 %
Značka celkem94,9 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.1 Nafta 110 kW (54,0 %), 3.0 Nafta 150 kW (40,0 %), 2.1 Nafta 85 kW (6,0 %).

Barevně převládá šedá (20,0 %), druhá nejčastější je stříbrná-metal (18,0 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 431 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2009 mělo plnou způsobilost 94,4 %. Model jako celek dosahuje 93,5 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,9 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 94,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 5,3 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 255 576 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 201 032 až 318 160 km. To odpovídá asi 15 034 km ročně, tedy standardní osobní provoz (15 až 20 tisíc km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (41,2 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.

Vysoký podíl dovozů (52,0 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku6035,1 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení5733,3 %
Brzdové zařízení5431,6 %

Nejčastější závady STK

1
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
34×
2
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
19×
3
Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy.
Brzdové zařízení · kód 1.1.6.2.1
16×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
16×
5
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
15×
6
Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice.
Brzdové zařízení · kód 1.1.12.2.1
11×
7
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
10×
8
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
9×

Z registru vozidel

Složení Mercedes-Benz Viano Cdi 2009 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo76,9 % · 20 vozidel
  • Belgie3,8 % · 1 vozidlo
  • Dánsko3,8 % · 1 vozidlo
  • Francie3,8 % · 1 vozidlo
  • Itálie3,8 % · 1 vozidlo
  • ostatní země3,8 % · 1 vozidlo
  • země neurčena3,8 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha8,1 % · 35 prohlídek
  • Středočeský kraj6,0 % · 26 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj5,6 % · 24 prohlídek
  • ostatní80,3 % · 346 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá20,0 % · 10 vozidel
  • Stříbrná metalíza18,0 % · 9 vozidel
  • Černá14,0 % · 7 vozidel
  • Šedá metalíza12,0 % · 6 vozidel
  • Modrá metalíza8,0 % · 4 vozidla
  • ostatní28,0 % · 14 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
60,0 %
evidováno u 66 vozů
ABS
31,8 %
evidováno u 35 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 51,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 93,0 %EURO 3 · 7,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Velká část nabídky má přes 300 000 km. Kontrola stavu motoru, rozvodů a podvozku je u této generace nutná.

Jiné ročníky Mercedes-Benz Viano Cdi

Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz Viano Cdi 2009

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.