Mercedes-Benz Viano Cdi 2013

Evidováno
79
Způsobilost na STK
93,8 %
Ø nájezd (medián)
197 333 km
Dovezeno (18 ks)
23 %

Způsobilé na 30 dnů 5,5 % · Nezpůsobilé 0,6 % (celkem 6,1 % bez plné způsobilosti, z 655 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Mercedes-Benz Viano Cdi ročníku 2013 eviduje registr 79 vozů. Aktivně jezdí 76 vozů (96,2 %), dovoz tvoří 22,8 % ročníku (18 vozů).

Ročník 201393,8 %
Model celkem93,5 %
Značka celkem94,9 %

Jak ročník stárne

Mercedes-Benz Viano Cdi 2013 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
12 let88,6 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 165 kW (49,4 %), 2.1 Nafta 120 kW (46,8 %), 2.1 Nafta 100 kW (3,8 %).

Barevně převládá šedá (21,5 %), druhá nejčastější je hnědá (19,0 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 655 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2013 mělo plnou způsobilost 93,8 %. Model jako celek dosahuje 93,5 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 93,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,6 % ze všech prohlídek (celkem 6,1 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,0 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2011 (94,8 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 197 333 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 150 703 až 244 569 km. To odpovídá asi 15 179 km ročně, tedy standardní osobní provoz (15 až 20 tisíc km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (47,9 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
21×
2
Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy.
Brzdové zařízení · kód 1.1.6.2.1
15×
3
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
12×
Zobrazit dalších 5 závad
4
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
10×
5
Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice.
Brzdové zařízení · kód 1.1.12.2.1
9×
6
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
9×
7
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
8×
8
Naměřená hodnota kouřivosti přesahuje úroveň korigovaného součinitele absorpce uvedenou na štítku výrobce.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.1
8×

Z registru vozidel

Složení Mercedes-Benz Viano Cdi 2013 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo94,4 % · 17 vozidel
  • Švýcarsko5,6 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha8,7 % · 57 prohlídek
  • Středočeský kraj5,0 % · 33 prohlídek
  • Jihomoravský kraj4,4 % · 29 prohlídek
  • ostatní81,8 % · 536 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá21,5 % · 17 vozidel
  • Hnědá19,0 % · 15 vozidel
  • Černá15,2 % · 12 vozidel
  • Bílá13,9 % · 11 vozidel
  • Šedá základní8,9 % · 7 vozidel
  • ostatní21,5 % · 17 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
58,4 %
evidováno u 150 vozů
ABS
7,4 %
evidováno u 19 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 51,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 5 · 97,7 %EURO 6 · 2,3 %

Jiné ročníky Mercedes-Benz Viano Cdi

Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz Viano Cdi 2013

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.