Mercedes-Benz R Class 2012

Evidováno
66
Způsobilost na STK
95,4 %
Ø nájezd (medián)
160 626 km
Dovezeno (17 ks)
26 %

Způsobilé na 30 dnů 4,2 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 4,4 % bez plné způsobilosti, z 689 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Mercedes-Benz R Class ročníku 2012 eviduje registr 66 vozů. Aktivně jezdí 59 vozů (89,4 %), dovoz tvoří 25,8 % ročníku (17 vozů).

Ročník 201295,4 %
Model celkem95,3 %
Značka celkem94,9 %

Jak ročník stárne

Mercedes-Benz R Classu 2012 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 10 let klesla plná způsobilost o 1,4 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky98,4 % -
6 let97,1 % -
8 let89,9 % -
10 let96,9 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 195 kW (100,0 %).

Barevně převládá černá (21,2 %), druhá nejčastější je bílá (19,7 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 689 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2012 mělo plnou způsobilost 95,4 %. Model jako celek dosahuje 95,3 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 95,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 4,4 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 160 626 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 101 463 až 222 193 km. To odpovídá asi 11 473 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (56,7 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Brzdové zařízení8033,9 %
Podvozek a části připevněné k podvozku7933,5 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav7732,6 %

Nejčastější závady STK

1
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.1
43×
2
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
24×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
23×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
22×
5
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
22×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
17×
7
Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy.
Brzdové zařízení · kód 1.1.6.2.1
16×
8
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
16×

Motorizace ročníku 2012

MotorPočetSTK~cena
3.0 Nafta 195 kW6695,6 %174 450 Kč

Z registru vozidel

Složení Mercedes-Benz R Classu 2012 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo76,5 % · 13 vozidel
  • Itálie17,6 % · 3 vozidla
  • Slovensko5,9 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha42,8 % · 295 prohlídek
  • Středočeský kraj23,4 % · 161 prohlídek
  • Jihomoravský kraj9,3 % · 64 prohlídek
  • ostatní24,5 % · 169 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá21,2 % · 14 vozidel
  • Bílá19,7 % · 13 vozidel
  • Šedá18,2 % · 12 vozidel
  • Šedá metalíza12,1 % · 8 vozidel
  • Černá metalíza10,6 % · 7 vozidel
  • ostatní18,2 % · 12 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
53,1 %
evidováno u 77 vozů
ABS
49,0 %
evidováno u 71 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 51,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 5 · 93,2 %EURO 4 · 5,4 %EURO 6 · 1,4 %

Jiné ročníky Mercedes-Benz R Classu

Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz R Class 2012

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.