Mercedes-Benz R Class 2010

Evidováno
113
Způsobilost na STK
95,3 %
Ø nájezd (medián)
186 555 km
Dovezeno (48 ks)
42 %

Způsobilé na 30 dnů 4,1 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 4,5 % bez plné způsobilosti, z 1 181 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 170 750 Kčmedián 248 000 Kčdo 320 000 Kč

V roce 2010 eviduje registr Mercedes-Benz R Classu 113 vozů. V provozu jich zůstává 78 vozů (69,0 %); ze zahraničí dovezeno 48 vozů (42,5 %).

Ročník 201095,3 %
Model celkem95,3 %
Značka celkem94,9 %

Jak ročník stárne

Mercedes-Benz R Classu 2010 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 6 let a 14 let klesla plná způsobilost o 0,2 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
6 let95,3 % -
14 let95,2 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 195 kW (46,0 %), 3.0 Nafta 165 kW (31,0 %), 3.0 Nafta 140 kW (8,8 %).

Nejčastější barva je bílá (31,0 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 181 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2010 mělo plnou způsobilost 95,3 %. Model jako celek dosahuje 95,3 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 95,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 4,5 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 186 555 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 129 652 až 248 956 km. To odpovídá asi 11 660 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (54,7 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (42,5 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Brzdové zařízení14722,3 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení13720,8 %
Podvozek a části připevněné k podvozku13119,9 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav12619,1 %
Výhledy649,7 %
Řízení538,1 %

Nejčastější závady STK

1
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.1
59×
2
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
58×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
40×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
34×
5
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
33×
6
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
31×
7
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
31×
8
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
30×

Motorizace ročníku 2010

MotorPočetSTK~cena
3.0 Nafta 195 kW5296,1 %–

Cenový odhad

170 750
od Kč
248 000
medián Kč
320 000
do Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Mercedes-Benz R Classu ročníku 2010 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 248 000 Kč (při mediánovém nájezdu 223 566 km). Běžné rozpětí je od 170 750 do 320 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 399 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 150 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Mercedes-Benz R Classu 2010 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo75,0 % · 36 vozidel
  • Itálie8,3 % · 4 vozidla
  • Belgie4,2 % · 2 vozidla
  • Albánská republika2,1 % · 1 vozidlo
  • Nizozemsko2,1 % · 1 vozidlo
  • ostatní země2,1 % · 1 vozidlo
  • země neurčena6,3 % · 3 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha30,1 % · 356 prohlídek
  • Středočeský kraj12,6 % · 149 prohlídek
  • Jihomoravský kraj12,4 % · 146 prohlídek
  • ostatní44,9 % · 530 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá31,0 % · 35 vozidel
  • Šedá metalíza17,7 % · 20 vozidel
  • Černá16,8 % · 19 vozidel
  • Černá metalíza15,9 % · 18 vozidel
  • Šedá9,7 % · 11 vozidel
  • ostatní8,8 % · 10 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
57,7 %
evidováno u 97 vozů
Tažné zařízení
48,2 %
evidováno u 81 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 41,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 5 · 56,5 %EURO 4 · 39,1 %EURO 6 · 4,3 %

Jiné ročníky Mercedes-Benz R Classu

Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz R Class 2010

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.