Mercedes-Benz R Class 2011

Evidováno
150
Způsobilost na STK
96,1 %
Ø nájezd (medián)
179 262 km
Dovezeno (49 ks)
33 %

Způsobilé na 30 dnů 3,3 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 3,7 % bez plné způsobilosti, z 1 593 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 181 200 Kčmedián 249 900 Kčdo 259 000 Kč

Ročník 2011 Mercedes-Benz R Classu má v českých registrech 150 vozů. V provozu zůstává 130 vozů (86,7 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 49 vozů (32,7 %).

Ročník 201196,1 %
Model celkem95,3 %
Značka celkem94,9 %

Jak ročník stárne

Mercedes-Benz R Classu 2011 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 14 let klesla plná způsobilost o 11,8 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky97,4 % -
6 let96,6 % -
8 let97,3 % -
10 let94,4 % -
12 let91,5 % -
14 let85,6 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 195 kW (90,0 %), 3.0 Nafta 155 kW (4,0 %), 5.5 Benzín 285 kW (3,3 %).

Barevně převládá bílá (22,7 %), druhá nejčastější je šedá-metal (20,0 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 593 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2011 mělo plnou způsobilost 96,1 %. Model jako celek dosahuje 95,3 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,8 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 96,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 3,7 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 179 262 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 120 730 až 242 098 km. To odpovídá asi 11 951 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (54,7 %), pak následují Středočeský kraj a Ústecký kraj.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Brzdové zařízení17624,3 %
Podvozek a části připevněné k podvozku17123,6 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav15221,0 %
Výhledy8011,0 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení7610,5 %
Identifikace vozidla699,5 %

Nejčastější závady STK

1
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.1
83×
2
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
59×
3
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
50×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
46×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
43×
6
Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy.
Brzdové zařízení · kód 1.1.6.2.1
41×
7
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
34×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
33×

Motorizace ročníku 2011

MotorPočetSTK~cena
3.0 Nafta 195 kW13596,0 %249 900 Kč

Cenový odhad

181 200
od Kč
249 900
medián Kč
259 000
do Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Mercedes-Benz R Classu ročníku 2011 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 249 900 Kč (při mediánovém nájezdu 278 900 km). Běžné rozpětí je od 181 200 do 259 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 295 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 169 800 Kč.

Z registru vozidel

Složení Mercedes-Benz R Classu 2011 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo83,7 % · 41 vozidel
  • Itálie4,1 % · 2 vozidla
  • Dánsko2,0 % · 1 vozidlo
  • Francie2,0 % · 1 vozidlo
  • Lucembursko2,0 % · 1 vozidlo
  • ostatní země4,1 % · 2 vozidla
  • země neurčena2,0 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha27,8 % · 443 prohlídek
  • Středočeský kraj15,4 % · 245 prohlídek
  • Ústecký kraj7,7 % · 122 prohlídek
  • ostatní49,2 % · 783 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá22,7 % · 34 vozidel
  • Šedá metalíza20,0 % · 30 vozidel
  • Černá17,3 % · 26 vozidel
  • Černá metalíza15,3 % · 23 vozidel
  • Stříbrná metalíza12,0 % · 18 vozidel
  • ostatní12,7 % · 19 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
60,9 %
evidováno u 148 vozů
Tažné zařízení
55,1 %
evidováno u 134 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 44,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 5 · 89,0 %EURO 4 · 6,4 %EURO 6 · 4,6 %

Jiné ročníky Mercedes-Benz R Classu

Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz R Class 2011

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.