Land Rover Discovery 2017
3.0 Nafta 190 kW
Specifikace motoru
Charakter motoru
Větší turbodiesel cílí na vyšší výkon a schopnost tahat těžké přívěsy. Platí se to ale vyššími provozními náklady a komplikovanější údržbou.
U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.
Způsobilé na 30 dnů 1,9 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,9 % bez plné způsobilosti, z 367 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 450 000 Kčmedián 485 000 Kčdo 564 698 Kč
3.0 Nafta 190 kW je první nejpočetnější motorizace u Land Rover Discovery ročníku 2017. V registrech je evidováno 72 vozů (72,0 % ročníku).
V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem 306DT.
Způsobilost na STK podle nájezdu
Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.
| Pásmo nájezdu | Způsobilost na STK |
|---|---|
| do 100 000 km | 97,7 % |
| 100-200 000 km | 97,3 % |
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 98,1 % (367 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2017 (ročník průměrně 98,3 %).
Plnou způsobilost mělo 98,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,9 % bez plné způsobilosti).
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 183 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 100 000 km | 608 000 Kč |
| 150 000 km | 522 000 Kč |
| 200 000 km | 468 000 Kč |
| 250 000 km | 428 000 Kč |
| 300 000 km | 377 000 Kč |
Cenový odhad pro tuto motorizaci
Motorizace 3.0 Nafta 190 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 485 000 Kč (při typickém nájezdu 183 000 km). Běžné rozmezí je 450 000–564 698 Kč.
Cenově odpovídá mediánu ročníku 2017 (470 000 Kč).
S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 608 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 377 000 Kč.