Kia Sorento 2024

Evidováno
74
Způsobilost na STK
95,4 %
Ø nájezd (medián)
8 531 km
Dovezeno (1 ks)
1 %

Způsobilé na 30 dnů 4,5 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 4,5 % bez plné způsobilosti, z 134 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 896 396 Kčmedián 1 013 219 Kčdo 1 157 475 Kč

Kia Sorento ročníku 2024 má v ČR 74 vozů. V provozu jich zůstává 73 vozů (98,6 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 1,4 % (1 vůz).

Ročník 202495,4 %
Model celkem91,5 %
Značka celkem94,1 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.2 Nafta 142 kW (82,4 %), 1.6 Benzín 132 kW (9,5 %), 1.6 Benzín 118 kW (8,1 %).

Nejčastější barva je šedá (47,3 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 134 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2024 mělo plnou způsobilost 95,4 %. Model jako celek dosahuje 91,5 %, tento ročník je tedy o 3,8 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 95,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 4,5 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 2,4 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2023 (97,7 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 8 531 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 3 728 až 18 733 km. To odpovídá asi 4 265 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Moravskoslezském kraji (34,6 %), pak následují Praha a Středočeský kraj.

Podíl dovozů (1,4 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
8×
2
Výstražný trojúhelník chybí, je neúplný nebo poškozený tak, že je omezena jeho funkce (viditelnost, použitelnost).
Jiné vybavení · kód 7.4.1.2
1×
3
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
1×

Motorizace ročníku 2024

MotorPočetSTK~cena
2.2 Nafta 142 kW6194,6 %1 012 935 Kč

Cenový odhad

896 396
od Kč
1 013 219
medián Kč
1 157 475
do Kč

Při nájezdu kolem 36 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km1 052 000 Kč
50 000 km959 000 Kč
75 000 km897 000 Kč
100 000 km831 000 Kč
125 000 km771 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Kia Sorento ročníku 2024 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 1 013 219 Kč (při mediánovém nájezdu 35 750 km). Běžné rozpětí je od 896 396 do 1 157 475 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 1 290 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 795 382 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 1 052 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 771 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Kie Sorento 2024 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo100,0 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha13,4 % · 18 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj13,4 % · 18 prohlídek
  • Středočeský kraj11,9 % · 16 prohlídek
  • ostatní61,2 % · 82 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá47,3 % · 35 vozidel
  • Bílá14,9 % · 11 vozidel
  • Černá14,9 % · 11 vozidel
  • Modrá13,5 % · 10 vozidel
  • Zelená9,5 % · 7 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
39,2 %
evidováno u 102 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 100,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,6 %EURO 5 · 0,4 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2024 patří u Sorento k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 3,8 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Kie Sorento

Proklepněte konkrétní Kii Sorento 2024

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.