Kia Sorento 2016

Evidováno
94
Způsobilost na STK
95,6 %
Ø nájezd (medián)
114 989 km
Dovezeno (24 ks)
26 %

Způsobilé na 30 dnů 4,0 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 4,4 % bez plné způsobilosti, z 529 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 300 824 Kčmedián 363 657 Kčdo 380 725 Kč

V roce 2016 eviduje registr Kie Sorento 94 vozů. V provozu jich zůstává 86 vozů (91,5 %); ze zahraničí dovezeno 24 vozů (25,5 %).

Ročník 201695,6 %
Model celkem91,5 %
Značka celkem94,1 %

Jak ročník stárne

Kie Sorento 2016 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 10 let klesla plná způsobilost o 1,7 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky96,9 % -
6 let95,2 % -
8 let95,7 % -
10 let95,2 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.2 Nafta 147 kW (100,0 %).

Barevně převládá šedá (27,7 %), druhá nejčastější je bílá (21,3 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 529 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2016 mělo plnou způsobilost 95,6 %. Model jako celek dosahuje 91,5 %, tento ročník je tedy o 4,1 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 95,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 4,3 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 114 989 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 77 683 až 162 967 km. To odpovídá asi 11 499 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (39,0 %), pak následují Praha a Jihomoravský kraj.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Brzdové zařízení5551,9 %
Podvozek a části připevněné k podvozku5148,1 %

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
33×
2
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
25×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
23×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
19×
5
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
18×
6
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
13×
7
Natočení obrazu rozhraní potkávacího světlometu chybné, ale nezpůsobuje oslnění.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.2.1.3
8×
8
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
7×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

2,4 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 863 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2016

MotorPočetSTK~cena
2.2 Nafta 147 kW9496,0 %363 657 Kč

Cenový odhad

300 824
od Kč
363 657
medián Kč
380 725
do Kč

Při nájezdu kolem 184 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km456 000 Kč
150 000 km394 000 Kč
200 000 km347 000 Kč
250 000 km305 000 Kč
300 000 km253 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Kia Sorento ročníku 2016 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 363 657 Kč (při mediánovém nájezdu 183 610 km). Běžné rozpětí je od 300 824 do 380 725 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 412 466 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 270 184 Kč.

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 456 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 253 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Kie Sorento 2016 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo70,8 % · 17 vozidel
  • Itálie12,5 % · 3 vozidla
  • Belgie8,3 % · 2 vozidla
  • Maďarsko4,2 % · 1 vozidlo
  • Slovensko4,2 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj36,5 % · 193 prohlídek
  • Hlavní město Praha35,7 % · 189 prohlídek
  • Jihomoravský kraj21,4 % · 113 prohlídek
  • ostatní6,4 % · 34 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá27,7 % · 26 vozidel
  • Bílá21,3 % · 20 vozidel
  • Černá19,1 % · 18 vozidel
  • Hnědá11,7 % · 11 vozidel
  • Červená10,6 % · 10 vozidel
  • ostatní9,6 % · 9 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
60,9 %
evidováno u 168 vozů
ABS
33,7 %
evidováno u 93 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 73,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 97,5 %EURO 5 · 2,0 %EURO 3 · 0,5 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2016 patří u Sorento k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 4,1 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Kie Sorento

Proklepněte konkrétní Kii Sorento 2016

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.