Kia Carnival 2009

2.9 Nafta 136 kW

Kód motoru: J3

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
136 kW
Výkon (185 k)
~2 900 cm³
Objem
7,9 l/100 km
Ø spotřeba
201 g/km
Ø CO₂
197 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 4· Ø hmotnost 2 173 kg· rozvor 2 890 mm· délka 4 810 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta

Charakter motoru

Větší turbodiesel cílí na vyšší výkon a schopnost tahat těžké přívěsy. Platí se to ale vyššími provozními náklady a komplikovanější údržbou.

U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.

Evidováno
98
V provozu
74
Způsobilost na STK
92,9 %
STK kontrol
882

Způsobilé na 30 dnů 6,2 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 6,7 % bez plné způsobilosti, z 882 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 88 740 Kčmedián 88 888 Kčdo 99 767 Kč

V nabídce Kie Carnivalu ročníku 2009 obsadila motorizace 2.9 Nafta 136 kW první pozici: 98 vozů (97,0 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem J3.

Tato motorizace92,9 %
Ročník celkem92,8 %
Model celkem90,8 %
Značka celkem94,1 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km92,7 %
100-200 000 km91,6 %
200-300 000 km89,7 %
nad 300 000 km96,7 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 92,9 % (882 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2009 (ročník průměrně 92,8 %).

Plnou způsobilost mělo 92,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 6,7 % bez plné způsobilosti).

Jde zároveň o nejspolehlivější motorizaci ročníku. Porazila i 2.9 Nafta 106 kW (92,9 %).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

3,4 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 440 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Cenový odhad

88 740
od Kč
88 888
medián Kč
99 767
do Kč

Při nájezdu kolem 200 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km137 000 Kč
150 000 km107 000 Kč
200 000 km89 000 Kč
250 000 km76 000 Kč
300 000 km62 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 2.9 Nafta 136 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 88 888 Kč (při typickém nájezdu 200 000 km). Běžné rozmezí je 88 740–99 767 Kč.

Cenově odpovídá mediánu ročníku 2009 (88 888 Kč).

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 137 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 62 000 Kč.

Jiné ročníky Kie Carnivalu

Proklepněte konkrétní Kii Carnival 2009 2.9 Nafta 136 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.