Kia Carnival 1999

Evidováno
97
Způsobilost na STK
90,2 %
Ø nájezd (medián)
185 606 km
Dovezeno (92 ks)
95 %

Způsobilé na 30 dnů 5,5 % · Nezpůsobilé 2,0 % (celkem 7,6 % bez plné způsobilosti, z 344 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 23,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Kia Carnival ročníku 1999 má v ČR 97 vozů. V provozu jich zůstává 19 vozů (19,6 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 94,8 % (92 vozů).

Ročník 199990,2 %
Model celkem90,8 %
Značka celkem94,1 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.9 Nafta 93 kW (77,3 %), 2.9 Nafta (7,2 %), 2.5 Benzín (5,2 %).

Barevně převládá zelená-metal (20,6 %), druhá nejčastější je šedá-metal (14,4 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 344 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1999 mělo plnou způsobilost 90,2 %. Model jako celek dosahuje 90,8 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,6 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 90,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,5 % a „Nezpůsobilé“ 2,0 % ze všech prohlídek (celkem 7,5 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 185 606 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 148 173 až 225 830 km. To odpovídá asi 6 874 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (42,2 %), pak následují Pardubický kraj a Karlovarský kraj.

Vysoký podíl dovozů (94,8 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku24341,4 %
Brzdové zařízení17129,1 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení9716,5 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav7612,9 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
92×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
67×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
60×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
25×
5
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
24×
6
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
22×
7
Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci.
Brzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1
21×
8
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
21×

Motorizace ročníku 1999

MotorPočetSTK~cena
2.9 Nafta 93 kW7589,0 %–

Z registru vozidel

Složení Kie Carnivalu 1999 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo13,0 % · 12 vozidel
  • Itálie6,5 % · 6 vozidel
  • Rakousko5,4 % · 5 vozidel
  • Dánsko1,1 % · 1 vozidlo
  • Švýcarsko1,1 % · 1 vozidlo
  • země neurčena72,8 % · 67 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj14,2 % · 49 prohlídek
  • Pardubický kraj11,3 % · 39 prohlídek
  • Karlovarský kraj8,1 % · 28 prohlídek
  • ostatní66,3 % · 228 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Zelená metalíza20,6 % · 20 vozidel
  • Šedá metalíza14,4 % · 14 vozidel
  • Modrá metalíza11,3 % · 11 vozidel
  • Červená metalíza9,3 % · 9 vozidel
  • Černá6,2 % · 6 vozidel
  • ostatní38,1 % · 37 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
73,3 %
evidováno u 74 vozů
Tažné zařízení
57,4 %
evidováno u 58 vozů
Airbag
29,7 %
evidováno u 30 vozů
Klimatizace
9,9 %
evidováno u 10 vozů
Katalyzátor
9,9 %
evidováno u 10 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 2,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 100,0 %

Jiné ročníky Kie Carnivalu

Proklepněte konkrétní Kii Carnival 1999

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.