Kia Carnival 2009
Způsobilé na 30 dnů 6,3 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 6,7 % bez plné způsobilosti, z 925 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 88 740 Kčmedián 88 888 Kčdo 99 767 Kč
Kia Carnival ročníku 2009 má v ČR 101 vozů. V provozu jich zůstává 74 vozů (73,3 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 16,8 % (17 vozů).
Jak ročník stárne
Kie Carnivalu 2009 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 16 let klesla plná způsobilost o 14,1 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 93,5 % | - |
| 6 let | 96,1 % | - |
| 8 let | 95,7 % | - |
| 10 let | 83,8 % | - |
| 12 let | 98,6 % | - |
| 14 let | 92,7 % | - |
| 16 let | 79,4 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.9 Nafta 136 kW (97,0 %), 2.9 Nafta 106 kW (3,0 %).
Barevně převládá stříbrná-metal (18,8 %), druhá nejčastější je modrá-metal (17,8 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 925 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2009 mělo plnou způsobilost 92,8 %. Model jako celek dosahuje 90,8 %, tento ročník je tedy o 2,1 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 92,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 6,7 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 151 097 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 103 814 až 210 568 km. To odpovídá asi 8 888 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (46,9 %), pak následují Praha a Jihomoravský kraj.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 525 | 32,2 % |
| Brzdové zařízení | 360 | 22,1 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 320 | 19,7 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 138 | 8,5 % |
| Řízení | 126 | 7,7 % |
| Výhledy | 100 | 6,1 % |
| Obtěžování okolí | 59 | 3,6 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2009
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.9 Nafta 136 kW | 98 | 92,9 % | 88 888 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 200 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 100 000 km | 137 000 Kč |
| 150 000 km | 106 000 Kč |
| 200 000 km | 89 000 Kč |
| 250 000 km | 76 000 Kč |
| 300 000 km | 62 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Kia Carnivalu ročníku 2009 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 88 888 Kč (při mediánovém nájezdu 200 000 km). Běžné rozpětí je od 88 740 do 99 767 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 99 999 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 88 398 Kč.
S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 137 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 62 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Kie Carnivalu 2009 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo70,6 % · 12 vozidel
- Itálie11,8 % · 2 vozidla
- Rakousko11,8 % · 2 vozidla
- Francie5,9 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj20,6 % · 191 prohlídek
- Hlavní město Praha12,5 % · 116 prohlídek
- Jihomoravský kraj10,8 % · 100 prohlídek
- ostatní56,0 % · 518 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Stříbrná metalíza18,8 % · 19 vozidel
- Modrá metalíza17,8 % · 18 vozidel
- Šedá metalíza15,8 % · 16 vozidel
- Šedá10,9 % · 11 vozidel
- Modrá9,9 % · 10 vozidel
- ostatní26,7 % · 27 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 43,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2009 patří u Carnivalu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,1 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Kii Carnival 2009
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.