Kia Carnival 2008

Evidováno
124
Způsobilost na STK
92,1 %
Ø nájezd (medián)
165 762 km
Dovezeno (15 ks)
12 %

Způsobilé na 30 dnů 6,8 % · Nezpůsobilé 0,8 % (celkem 7,6 % bez plné způsobilosti, z 1 402 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 50 694 Kčmedián 89 624 Kčdo 97 154 Kč

V roce 2008 eviduje registr Kie Carnivalu 124 vozů. V provozu jich zůstává 91 vozů (73,4 %); ze zahraničí dovezeno 15 vozů (12,1 %).

Ročník 200892,1 %
Model celkem90,8 %
Značka celkem94,1 %

Jak ročník stárne

Kie Carnivalu 2008 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 16 let klesla plná způsobilost o 10,0 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky93,8 % -
6 let89,2 % -
8 let92,2 % -
10 let87,3 % -
12 let83,6 % -
14 let88,6 % -
16 let83,9 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.9 Nafta 136 kW (100,0 %).

Barevně převládá stříbrná-metal (22,6 %), druhá nejčastější je modrá-metal (17,7 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 402 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2008 mělo plnou způsobilost 92,1 %. Model jako celek dosahuje 90,8 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,3 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 92,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,8 % ze všech prohlídek (celkem 7,6 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 165 762 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 115 848 až 221 436 km. To odpovídá asi 9 209 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (43,2 %), pak následují Praha a Moravskoslezský kraj.

Podíl dovozů (12,1 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku78932,8 %
Brzdové zařízení46219,2 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení45719,0 %
Řízení2169,0 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav2018,4 %
Výhledy1355,6 %
Obtěžování okolí713,0 %
Identifikace vozidla713,0 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
297×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
177×
3
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
146×
Zobrazit dalších 5 závad
4
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
138×
5
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
128×
6
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
119×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
114×
8
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
84×

Motorizace ročníku 2008

MotorPočetSTK~cena
2.9 Nafta 136 kW12492,0 %94 146 Kč

Cenový odhad

50 694
od Kč
89 624
medián Kč
97 154
do Kč

Při nájezdu kolem 231 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
150 000 km117 000 Kč
200 000 km97 000 Kč
250 000 km83 000 Kč
300 000 km67 000 Kč
350 000 km63 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Kia Carnivalu ročníku 2008 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 89 624 Kč (při mediánovém nájezdu 231 360 km). Běžné rozpětí je od 50 694 do 97 154 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 99 900 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 49 000 Kč.

S nájezdem 150 000 km vychází odhad na 117 000 Kč, s nájezdem 350 000 km na 63 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Kie Carnivalu 2008 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo53,3 % · 8 vozidel
  • Itálie26,7 % · 4 vozidla
  • Francie6,7 % · 1 vozidlo
  • Lotyšská republika6,7 % · 1 vozidlo
  • Rakousko6,7 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj22,1 % · 310 prohlídek
  • Hlavní město Praha18,5 % · 259 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj10,6 % · 149 prohlídek
  • ostatní48,8 % · 684 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Stříbrná metalíza22,6 % · 28 vozidel
  • Modrá metalíza17,7 % · 22 vozidel
  • Šedá metalíza10,5 % · 13 vozidel
  • Černá metalíza8,9 % · 11 vozidel
  • Černá8,1 % · 10 vozidel
  • ostatní32,3 % · 40 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
59,8 %
evidováno u 101 vozů
Tažné zařízení
55,6 %
evidováno u 94 vozů
Katalyzátor
5,9 %
evidováno u 10 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 38,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 96,9 %EURO 3 · 3,1 %

Jiné ročníky Kie Carnivalu

Proklepněte konkrétní Kii Carnival 2008

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.