Kia Carnival 2005
Způsobilé na 30 dnů 6,6 % · Nezpůsobilé 1,8 % (celkem 8,4 % bez plné způsobilosti, z 1 752 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 9,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Kia Carnival ročníku 2005 má v ČR 201 vozů. Počet registrací po vrcholu postupně klesá. V provozu jich zůstává 49 vozů (24,4 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 42,3 % (85 vozů).
Jak ročník stárne
Kie Carnivalu 2005 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 81,2 % | - |
| 6 let | 93,4 % | - |
| 8 let | 85,4 % | - |
| 10 let | 89,0 % | - |
| 12 let | 93,4 % | - |
| 14 let | 88,2 % | - |
| 16 let | 91,7 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.9 Nafta 106 kW (98,0 %), 2.9 Nafta 93 kW (2,0 %).
Barevně převládá stříbrná-metal (25,4 %), druhá nejčastější je černá-metal (19,9 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 752 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2005 mělo plnou způsobilost 90,7 %. Model jako celek dosahuje 90,8 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 90,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,6 % a „Nezpůsobilé“ 1,8 % ze všech prohlídek (celkem 8,4 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 178 430 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 132 862 až 231 710 km. To odpovídá asi 8 497 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (40,1 %), pak následují Jihomoravský kraj a Praha.
Vysoký podíl dovozů (42,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 1 503 | 34,6 % |
| Brzdové zařízení | 1 003 | 23,1 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 820 | 18,9 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 398 | 9,2 % |
| Řízení | 292 | 6,7 % |
| Výhledy | 173 | 4,0 % |
| Identifikace vozidla | 83 | 1,9 % |
| Obtěžování okolí | 71 | 1,6 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2005
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.9 Nafta 106 kW | 197 | 91,0 % | – |
Z registru vozidel
Složení Kie Carnivalu 2005 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo32,9 % · 28 vozidel
- Itálie25,9 % · 22 vozidel
- Dánsko8,2 % · 7 vozidel
- Rakousko5,9 % · 5 vozidel
- Nizozemsko3,5 % · 3 vozidla
- ostatní země4,7 % · 4 vozidla
- země neurčena18,8 % · 16 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj14,6 % · 256 prohlídek
- Jihomoravský kraj12,0 % · 210 prohlídek
- Hlavní město Praha9,8 % · 172 prohlídek
- ostatní63,6 % · 1 114 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Stříbrná metalíza25,4 % · 51 vozidel
- Černá metalíza19,9 % · 40 vozidel
- Černá12,9 % · 26 vozidel
- Hnědá metalíza6,5 % · 13 vozidel
- Modrá metalíza6,0 % · 12 vozidel
- ostatní29,4 % · 59 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 18,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Kii Carnival 2005
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.