Kia Carnival 2005

2.9 Nafta 106 kW

Kód motoru: J3

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
106 kW
Výkon (144 k)
~2 900 cm³
Objem
7,9 l/100 km
Ø spotřeba
209 g/km
Ø CO₂
174 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 3· Ø hmotnost 2 209 kg· rozvor 2 905 mm· délka 4 925 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta

Charakter motoru

Větší turbodiesel cílí na vyšší výkon a schopnost tahat těžké přívěsy. Platí se to ale vyššími provozními náklady a komplikovanější údržbou.

U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.

Evidováno
197
V provozu
48
Způsobilost na STK
91,0 %
STK kontrol
1 700

Způsobilé na 30 dnů 6,5 % · Nezpůsobilé 1,7 % (celkem 8,2 % bez plné způsobilosti, z 1 700 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 9,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V nabídce Kie Carnivalu ročníku 2005 obsadila motorizace 2.9 Nafta 106 kW první pozici: 197 vozů (98,0 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem J3.

Tato motorizace91,0 %
Ročník celkem90,7 %
Model celkem90,8 %
Značka celkem94,1 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km87,0 %
100-200 000 km90,4 %
200-300 000 km90,7 %
nad 300 000 km86,5 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 91,0 % (1 700 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2005 (ročník průměrně 90,7 %).

Plnou způsobilost mělo 91,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,5 % a „Nezpůsobilé“ 1,7 % ze všech prohlídek (celkem 8,2 % bez plné způsobilosti).

Jde zároveň o nejspolehlivější motorizaci ročníku. Porazila i 2.9 Nafta 93 kW (80,6 %).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,0 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 472 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Jiné ročníky Kie Carnivalu

Proklepněte konkrétní Kii Carnival 2005 2.9 Nafta 106 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.