Jeep Cherokee 2004

Evidováno
141
Způsobilost na STK
92,9 %
Ø nájezd (medián)
184 658 km
Dovezeno (119 ks)
84 %

Způsobilé na 30 dnů 6,4 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 6,7 % bez plné způsobilosti, z 1 364 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 83 100 Kčmedián 87 012 Kčdo 89 794 Kč

Ročník 2004 Jeepu Cherokee má v českých registrech 141 vozů. Počet registrací po vrcholu postupně klesá. V provozu zůstává 112 vozů (79,4 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 119 vozů (84,4 %).

Ročník 200492,9 %
Model celkem91,9 %
Značka celkem92,3 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.8 Nafta 110 kW (52,5 %), 2.5 Nafta 105 kW (28,4 %), 3.7 Benzín 150 kW (7,1 %).

Nejčastější barva je černá (33,3 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 364 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2004 mělo plnou způsobilost 92,9 %. Model jako celek dosahuje 91,9 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,0 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 92,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 6,7 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,1 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2003 (91,8 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 184 658 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 143 469 až 222 494 km. To odpovídá asi 8 394 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (38,9 %), pak následují Jihomoravský kraj a Moravskoslezský kraj.

Vysoký podíl dovozů (84,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku1 18030,7 %
Brzdové zařízení83221,6 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení75519,6 %
Řízení3769,8 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav3659,5 %
Výhledy1554,0 %
Obtěžování okolí982,5 %
Identifikace vozidla842,2 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
427×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
341×
3
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
241×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
234×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
213×
6
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
203×
7
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
200×
8
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
182×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,9 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 998 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2004

MotorPočetSTK~cena
2.8 Nafta 110 kW7493,6 %91 000 Kč
2.5 Nafta 105 kW4093,5 %74 000 Kč

Cenový odhad

83 100
od Kč
87 012
medián Kč
89 794
do Kč

Při nájezdu kolem 254 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
150 000 km125 000 Kč
200 000 km105 000 Kč
250 000 km89 000 Kč
300 000 km73 000 Kč
350 000 km69 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Jeep Cherokee ročníku 2004 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 87 012 Kč (při mediánovém nájezdu 254 150 km). Běžné rozpětí je od 83 100 do 89 794 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 92 700 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 79 000 Kč.

S nájezdem 150 000 km vychází odhad na 125 000 Kč, s nájezdem 350 000 km na 69 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Jeepu Cherokee 2004 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Itálie47,9 % · 57 vozidel
  • Německo18,5 % · 22 vozidel
  • Rakousko3,4 % · 4 vozidla
  • Francie2,5 % · 3 vozidla
  • Nizozemsko2,5 % · 3 vozidla
  • ostatní země5,9 % · 7 vozidel
  • země neurčena19,3 % · 23 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj22,4 % · 306 prohlídek
  • Jihomoravský kraj20,6 % · 281 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj14,6 % · 199 prohlídek
  • ostatní42,4 % · 578 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá33,3 % · 47 vozidel
  • Šedá18,4 % · 26 vozidel
  • Šedá metalíza11,3 % · 16 vozidel
  • Modrá6,4 % · 9 vozidel
  • Zelená metalíza5,7 % · 8 vozidel
  • ostatní24,8 % · 35 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
65,9 %
evidováno u 207 vozů
ABS
33,1 %
evidováno u 104 vozů
Airbag
7,3 %
evidováno u 23 vozů
Pohon na plyn
5,1 %
evidováno u 16 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 32,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 3 · 89,3 %EURO 4 · 9,7 %EURO 1 · 1,0 %

Jiné ročníky Jeepu Cherokee

Proklepněte konkrétní Jeep Cherokee 2004

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.