Jeep Cherokee 2003

Evidováno
198
Způsobilost na STK
91,8 %
Ø nájezd (medián)
188 750 km
Dovezeno (156 ks)
79 %

Způsobilé na 30 dnů 6,8 % · Nezpůsobilé 0,9 % (celkem 7,6 % bez plné způsobilosti, z 2 159 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 76 000 Kčmedián 77 248 Kčdo 117 000 Kč

V roce 2003 eviduje registr Jeepu Cherokee 198 vozů. Vrchol popularity je za námi, registrace postupně ustupují. V provozu jich zůstává 155 vozů (78,3 %); ze zahraničí dovezeno 156 vozů (78,8 %).

Ročník 200391,8 %
Model celkem91,9 %
Značka celkem92,3 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.8 Nafta 110 kW (56,6 %), 2.5 Nafta 105 kW (30,3 %), 3.7 Benzín 155 kW (5,1 %).

Barevně převládá černá (25,3 %), druhá nejčastější je šedá (18,7 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 2 159 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2003 mělo plnou způsobilost 91,8 %. Model jako celek dosahuje 91,9 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 91,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,9 % ze všech prohlídek (celkem 7,6 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 10,0 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 188 750 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 151 281 až 228 114 km. To odpovídá asi 8 207 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (40,6 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.

Vysoký podíl dovozů (78,8 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku1 82931,8 %
Brzdové zařízení1 22321,3 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení1 07118,6 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav64511,2 %
Řízení4447,7 %
Výhledy3125,4 %
Identifikace vozidla1302,3 %
Obtěžování okolí1001,7 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
613×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
547×
3
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
349×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
331×
5
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
307×
6
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
302×
7
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
298×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
261×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,2 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 255 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2003

MotorPočetSTK~cena
2.8 Nafta 110 kW11292,2 %96 000 Kč
2.5 Nafta 105 kW6091,2 %77 248 Kč

Cenový odhad

76 000
od Kč
77 248
medián Kč
117 000
do Kč

Při nájezdu kolem 258 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
150 000 km113 000 Kč
200 000 km93 000 Kč
250 000 km79 000 Kč
300 000 km65 000 Kč
350 000 km61 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Jeep Cherokee ročníku 2003 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 77 248 Kč (při mediánovém nájezdu 257 570 km). Běžné rozpětí je od 76 000 do 117 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 119 493 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 59 834 Kč.

S nájezdem 150 000 km vychází odhad na 113 000 Kč, s nájezdem 350 000 km na 61 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Jeepu Cherokee 2003 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Itálie40,4 % · 63 vozidel
  • Německo23,7 % · 37 vozidel
  • Rakousko3,2 % · 5 vozidel
  • Nizozemsko1,9 % · 3 vozidla
  • Francie1,3 % · 2 vozidla
  • ostatní země4,5 % · 7 vozidel
  • země neurčena25,0 % · 39 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Jihomoravský kraj22,0 % · 474 prohlídek
  • Středočeský kraj17,5 % · 377 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj14,6 % · 316 prohlídek
  • ostatní45,9 % · 992 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá25,3 % · 50 vozidel
  • Šedá18,7 % · 37 vozidel
  • Stříbrná10,1 % · 20 vozidel
  • Šedá metalíza7,6 % · 15 vozidel
  • Zelená metalíza7,1 % · 14 vozidel
  • ostatní31,3 % · 62 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
68,2 %
evidováno u 281 vozů
ABS
40,5 %
evidováno u 167 vozů
Airbag
8,0 %
evidováno u 33 vozů
Katalyzátor
6,8 %
evidováno u 28 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 34,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 3 · 95,1 %EURO 4 · 4,2 %EURO 2 · 0,7 %

Jiné ročníky Jeepu Cherokee

Proklepněte konkrétní Jeep Cherokee 2003

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.