Jeep Cherokee 1998
Způsobilé na 30 dnů 6,6 % · Nezpůsobilé 1,5 % (celkem 8,1 % bez plné způsobilosti, z 1 813 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 9,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
V roce 1998 eviduje registr Jeepu Cherokee 195 vozů. V provozu jich zůstává 113 vozů (57,9 %); ze zahraničí dovezeno 181 vozů (92,8 %).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.5 Nafta 85 kW (80,5 %), 4.0 Benzín 131 kW (10,8 %), 4.0 Benzín+LPG 131 kW (5,1 %).
Barevně převládá černá (26,7 %), druhá nejčastější je modrá-metal (19,0 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 813 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1998 mělo plnou způsobilost 91,0 %. Model jako celek dosahuje 91,9 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,9 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 91,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,6 % a „Nezpůsobilé“ 1,5 % ze všech prohlídek (celkem 8,1 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,8 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1997 (92,8 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 9,2 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 205 179 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 167 241 až 246 601 km. To odpovídá asi 7 328 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (45,9 %), pak následují Praha a Jihomoravský kraj.
Vysoký podíl dovozů (92,8 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 1 833 | 36,9 % |
| Brzdové zařízení | 1 143 | 23,0 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 706 | 14,2 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 574 | 11,6 % |
| Řízení | 422 | 8,5 % |
| Výhledy | 233 | 4,7 % |
| Identifikace vozidla | 57 | 1,1 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 1998
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.5 Nafta 85 kW | 157 | 90,4 % | – |
Z registru vozidel
Složení Jeepu Cherokee 1998 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo16,0 % · 29 vozidel
- Itálie5,0 % · 9 vozidel
- Rakousko1,7 % · 3 vozidla
- Slovensko1,7 % · 3 vozidla
- Německo (NDR)1,1 % · 2 vozidla
- ostatní země3,3 % · 6 vozidel
- země neurčena71,3 % · 129 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj15,6 % · 282 prohlídek
- Hlavní město Praha9,8 % · 177 prohlídek
- Jihomoravský kraj8,5 % · 155 prohlídek
- ostatní66,1 % · 1 199 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá26,7 % · 52 vozidel
- Modrá metalíza19,0 % · 37 vozidel
- Zelená metalíza19,0 % · 37 vozidel
- Zelená6,7 % · 13 vozidel
- Červená základní6,2 % · 12 vozidel
- ostatní22,6 % · 44 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 26,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Jeep Cherokee 1998
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.