Jeep Cherokee 2008

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 55 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.

Evidováno
55
Způsobilost na STK
92,3 %
Ø nájezd (medián)
178 791 km
Dovezeno (27 ks)
49 %

Způsobilé na 30 dnů 7,3 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 7,4 % bez plné způsobilosti, z 621 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 130 626 Kčmedián 168 000 Kčdo 180 000 Kč

Jeep Cherokee ročníku 2008 má v ČR 55 vozů. V provozu jich zůstává 52 vozů (94,5 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 49,1 % (27 vozů).

Ročník 200892,3 %
Model celkem91,9 %
Značka celkem92,3 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.8 Nafta 130 kW (81,8 %), 2.8 Nafta 120 kW (10,9 %), 3.7 Benzín 151 kW (7,3 %).

Nejčastější barva je černá (30,9 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 621 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2008 mělo plnou způsobilost 92,3 %. Model jako celek dosahuje 91,9 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 92,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 7,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 7,4 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 2,2 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2006 (90,2 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 178 791 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 137 940 až 217 434 km. To odpovídá asi 9 933 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (37,5 %), pak následují Jihomoravský kraj a Praha.

Vysoký podíl dovozů (49,1 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku31132,6 %
Brzdové zařízení21522,5 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení20821,8 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav949,9 %
Výhledy727,5 %
Řízení545,7 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
115×
2
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
86×
3
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
75×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
57×
5
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
57×
6
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
40×
7
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
40×
8
Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy.
Brzdové zařízení · kód 1.1.6.2.1
35×

Motorizace ročníku 2008

MotorPočetSTK~cena
2.8 Nafta 130 kW4592,8 %154 950 Kč

Cenový odhad

130 626
od Kč
168 000
medián Kč
180 000
do Kč

Při nájezdu kolem 261 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
150 000 km249 000 Kč
200 000 km207 000 Kč
250 000 km175 000 Kč
300 000 km145 000 Kč
350 000 km137 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Jeep Cherokee ročníku 2008 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 168 000 Kč (při mediánovém nájezdu 261 000 km). Běžné rozpětí je od 130 626 do 180 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 228 229 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 106 000 Kč.

S nájezdem 150 000 km vychází odhad na 249 000 Kč, s nájezdem 350 000 km na 137 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Jeepu Cherokee 2008 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Itálie55,6 % · 15 vozidel
  • Německo22,2 % · 6 vozidel
  • Rakousko7,4 % · 2 vozidla
  • Francie3,7 % · 1 vozidlo
  • Švýcarsko3,7 % · 1 vozidlo
  • země neurčena7,4 % · 2 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj21,7 % · 135 prohlídek
  • Jihomoravský kraj19,8 % · 123 prohlídek
  • Hlavní město Praha16,4 % · 102 prohlídek
  • ostatní42,0 % · 261 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá30,9 % · 17 vozidel
  • Šedá16,4 % · 9 vozidel
  • Černá metalíza12,7 % · 7 vozidel
  • Stříbrná9,1 % · 5 vozidel
  • Modrá metalíza7,3 % · 4 vozidla
  • ostatní23,6 % · 13 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
65,9 %
evidováno u 91 vozů
ABS
30,4 %
evidováno u 42 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 48,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 92,5 %EURO 3 · 3,0 %EURO 5 · 3,0 %EURO 6 · 1,5 %

Jiné ročníky Jeepu Cherokee

Proklepněte konkrétní Jeep Cherokee 2008

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.