Jeep Cherokee 1994

Evidováno
100
Způsobilost na STK
90,1 %
Ø nájezd (medián)
211 188 km
Dovezeno (40 ks)
40 %

Způsobilé na 30 dnů 8,4 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 8,8 % bez plné způsobilosti, z 844 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 11,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Jeep Cherokee ročníku 1994 eviduje registr 100 vozů. Aktivně jezdí 38 vozů (38,0 %), dovoz tvoří 40,0 % ročníku (40 vozů).

Ročník 199490,1 %
Model celkem91,9 %
Značka celkem92,3 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 4.0 Benzín (31,0 %), 4.0 Benzín 135 kW (27,0 %), 4.0 Benzín+LPG 135 kW (9,0 %).

Barevně převládá černá (20,0 %), druhá nejčastější je zelená-metal (18,0 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 844 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1994 mělo plnou způsobilost 90,1 %. Model jako celek dosahuje 91,9 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,7 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 90,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 8,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 8,8 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 3,2 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1993 (93,3 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,8 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 211 188 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 154 490 až 257 668 km. To odpovídá asi 6 600 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (48,7 %), pak následují Zlínský kraj a Praha.

Vysoký podíl dovozů (40,0 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku81337,9 %
Brzdové zařízení45121,0 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení28413,2 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav25411,8 %
Řízení2039,5 %
Výhledy914,2 %
Identifikace vozidla502,3 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
258×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
204×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
154×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
118×
5
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
100×
6
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
94×
7
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
92×
8
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
90×

Z registru vozidel

Složení Jeepu Cherokee 1994 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo5,0 % · 2 vozidla
  • Itálie2,5 % · 1 vozidlo
  • Rakousko2,5 % · 1 vozidlo
  • země neurčena90,0 % · 36 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj17,5 % · 148 prohlídek
  • Zlínský kraj9,4 % · 79 prohlídek
  • Hlavní město Praha9,1 % · 77 prohlídek
  • ostatní64,0 % · 540 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá20,0 % · 20 vozidel
  • Zelená metalíza18,0 % · 18 vozidel
  • Zelená základní17,0 % · 17 vozidel
  • Bílá13,0 % · 13 vozidel
  • Zelená13,0 % · 13 vozidel
  • ostatní19,0 % · 19 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
64,2 %
evidováno u 88 vozů
Katalyzátor
42,3 %
evidováno u 58 vozů
Pohon na plyn
16,8 %
evidováno u 23 vozů
ABS
16,1 %
evidováno u 22 vozů
Airbag
9,5 %
evidováno u 13 vozů
Maják modrý
5,1 %
evidováno u 7 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 6,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 55,6 %EURO 1 · 44,4 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1994 je mezi ročníky Cherokee podprůměrný. Plná způsobilost je o 1,7 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.

Jiné ročníky Jeepu Cherokee

Proklepněte konkrétní Jeep Cherokee 1994

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.