Jeep Cherokee 2006

Evidováno
94
Způsobilost na STK
90,2 %
Ø nájezd (medián)
173 109 km
Dovezeno (79 ks)
84 %

Způsobilé na 30 dnů 8,9 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 9,3 % bez plné způsobilosti, z 857 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 123 502 Kčmedián 144 816 Kčdo 156 756 Kč

Ročník 2006 Jeepu Cherokee má v českých registrech 94 vozů. V provozu zůstává 72 vozů (76,6 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 79 vozů (84,0 %).

Ročník 200690,2 %
Model celkem91,9 %
Značka celkem92,3 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.8 Nafta 120 kW (89,4 %), 3.7 Benzín 150 kW (5,3 %), 3.7 Benzín+LPG 150 kW (5,3 %).

Nejčastější barva je černá (41,5 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 857 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2006 mělo plnou způsobilost 90,2 %. Model jako celek dosahuje 91,9 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,7 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 90,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 8,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 9,3 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,0 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2005 (91,2 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 173 109 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 131 260 až 213 594 km. To odpovídá asi 8 655 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (35,8 %), pak následují Středočeský kraj a Plzeňský kraj.

Vysoký podíl dovozů (84,0 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku83729,9 %
Brzdové zařízení58420,9 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení50418,0 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav2619,3 %
Řízení2107,5 %
Obtěžování okolí1836,5 %
Výhledy1465,2 %
Identifikace vozidla722,6 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
279×
2
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
274×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
178×
Zobrazit dalších 5 závad
4
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
159×
5
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
130×
6
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
130×
7
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
116×
8
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
103×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

9,9 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 830 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2006

MotorPočetSTK~cena
2.8 Nafta 120 kW8490,6 %144 816 Kč

Cenový odhad

123 502
od Kč
144 816
medián Kč
156 756
do Kč

Při nájezdu kolem 221 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
100 000 km242 000 Kč
150 000 km188 000 Kč
200 000 km157 000 Kč
250 000 km132 000 Kč
300 000 km108 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Jeep Cherokee ročníku 2006 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 144 816 Kč (při mediánovém nájezdu 221 426 km). Běžné rozpětí je od 123 502 do 156 756 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 459 766 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 79 999 Kč.

S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 242 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 108 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Jeepu Cherokee 2006 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Itálie45,6 % · 36 vozidel
  • Německo27,8 % · 22 vozidel
  • Francie2,5 % · 2 vozidla
  • Nizozemsko2,5 % · 2 vozidla
  • Německo (NDR)1,3 % · 1 vozidlo
  • ostatní země6,3 % · 5 vozidel
  • země neurčena13,9 % · 11 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Jihomoravský kraj24,0 % · 206 prohlídek
  • Středočeský kraj23,3 % · 200 prohlídek
  • Plzeňský kraj19,8 % · 170 prohlídek
  • ostatní32,8 % · 281 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá41,5 % · 39 vozidel
  • Modrá13,8 % · 13 vozidel
  • Šedá8,5 % · 8 vozidel
  • Šedá metalíza6,4 % · 6 vozidel
  • Stříbrná metalíza5,3 % · 5 vozidel
  • ostatní24,5 % · 23 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
62,5 %
evidováno u 167 vozů
ABS
28,5 %
evidováno u 76 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 38,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 3 · 69,6 %EURO 4 · 30,4 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2006 je mezi ročníky Cherokee podprůměrný. Plná způsobilost je o 1,7 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.

Jiné ročníky Jeepu Cherokee

Proklepněte konkrétní Jeep Cherokee 2006

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.