Jeep Cherokee 2009
Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 58 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.
Způsobilé na 30 dnů 4,3 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 4,5 % bez plné způsobilosti, z 537 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Pro Jeep Cherokee ročníku 2009 eviduje registr 58 vozů. Aktivně jezdí 48 vozů (82,8 %), dovoz tvoří 50,0 % ročníku (29 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.8 Nafta 130 kW (91,4 %), 3.7 Benzín 151 kW (8,6 %).
Barevně převládá bílá (25,9 %), druhá nejčastější je černá (20,7 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 537 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2009 mělo plnou způsobilost 95,3 %. Model jako celek dosahuje 91,9 %, tento ročník je tedy o 3,5 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 95,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 4,5 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 3,0 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2008 (92,3 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 173 080 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 132 878 až 210 099 km. To odpovídá asi 10 181 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (33,9 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Praha.
Vysoký podíl dovozů (50,0 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 278 | 32,5 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 188 | 22,0 % |
| Brzdové zařízení | 187 | 21,8 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 86 | 10,0 % |
| Výhledy | 60 | 7,0 % |
| Řízení | 57 | 6,7 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2009
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.8 Nafta 130 kW | 53 | 94,8 % | 203 224 Kč |
Z registru vozidel
Složení Jeepu Cherokee 2009 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Itálie44,8 % · 13 vozidel
- Německo34,5 % · 10 vozidel
- Belgie6,9 % · 2 vozidla
- Rakousko6,9 % · 2 vozidla
- Francie3,4 % · 1 vozidlo
- ostatní země3,4 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj18,2 % · 98 prohlídek
- Moravskoslezský kraj18,1 % · 97 prohlídek
- Hlavní město Praha17,5 % · 94 prohlídek
- ostatní46,2 % · 248 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá25,9 % · 15 vozidel
- Černá20,7 % · 12 vozidel
- Černá metalíza12,1 % · 7 vozidel
- Šedá8,6 % · 5 vozidel
- Zelená8,6 % · 5 vozidel
- ostatní24,1 % · 14 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 50,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2009 patří u Cherokee k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 3,5 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Jeep Cherokee 2009
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.