Hyundai ix35 2015

2.0 Benzín 122 kW

Kód motoru: G4NC · 2 kódové varianty

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
122 kW
Výkon (166 k)
~2 000 cm³
Objem
8,1 l/100 km
Ø spotřeba
187 g/km
Ø CO₂
191 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 5· Ø hmotnost 1 585 kg· rozvor 2 640 mm· délka 4 410 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzín

Charakter motoru

Větší benzínový motor s vyšším výkonem si pro dlouhou životnost žádá kvalitní olej a šetrný styl jízdy, zejména v prvních minutách po studeném startu.

Evidováno
47
V provozu
40
Způsobilost na STK
95,5 %
STK kontrol
221

Způsobilé na 30 dnů 4,5 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 4,5 % bez plné způsobilosti, z 221 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 183 000 Kčmedián 219 000 Kčdo 257 076 Kč

Čtvrtá nejpočetnější motorizace u Hyundai ix35 ročníku 2015 je 2.0 Benzín 122 kW - registr eviduje 47 vozů (8,8 % z celkového ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem G4NC (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace95,5 %
Ročník celkem95,3 %
Model celkem94,8 %
Značka celkem94,3 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km94,8 %
100-200 000 km95,2 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 95,5 % (221 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2015 (ročník průměrně 95,3 %).

Plnou způsobilost mělo 95,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 4,5 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 2.0 Benzín 122 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Nesvítí osvětlení registrační značkySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1A1,98×
Mírně zkorodovaný brzdový kotoučBrzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1A1,57×
Povrchová koroze rámu (bez vlivu na pevnost)Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1A1,56×
Povrchová koroze karoserie (bez vlivu na pevnost)Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1A1,36×
Poškozené prachovky řízeníŘízení · kód 2.1.3.7.1A1,3×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 409 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.110 let1 640
Povrchová koroze rámu (bez vlivu na pevnost)kód 6.1.1.3.110 let2 403
Povrchová koroze karoserie (bez vlivu na pevnost)kód 6.2.1.1.110 let1 630
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.111 let2 210
Poškozené prachovky řízeníkód 2.1.3.7.112 let1 370

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

2,1 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P04206×P00146×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 668 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 47 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:

G4NC
97,9 %46 ks
G4CN
2,1 %1 ks

Další motorizace Hyundai ix35 2015

Cenový odhad

183 000
od Kč
219 000
medián Kč
257 076
do Kč

Při nájezdu kolem 144 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km291 000 Kč
100 000 km248 000 Kč
150 000 km213 000 Kč
200 000 km177 000 Kč
250 000 km150 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 2.0 Benzín 122 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 219 000 Kč (při typickém nájezdu 143 952 km). Běžné rozmezí je 183 000–257 076 Kč.

Cenově odpovídá mediánu ročníku 2015 (218 940 Kč).

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 291 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 150 000 Kč.

Jiné ročníky Hyundai ix35

Proklepněte konkrétní Hyundai ix35 2015 2.0 Benzín 122 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.