Ford Maverick 1995

Evidováno
155
Způsobilost na STK
90,3 %
Ø nájezd (medián)
207 432 km
Dovezeno (142 ks)
92 %

Způsobilé na 30 dnů 7,1 % · Nezpůsobilé 1,4 % (celkem 8,5 % bez plné způsobilosti, z 1 059 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 12,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Ford Maverick ročníku 1995 eviduje registr 155 vozů. Počet registrací po vrcholu postupně klesá. Aktivně jezdí 46 vozů (29,7 %), dovoz tvoří 91,6 % ročníku (142 vozů).

Ročník 199590,3 %
Model celkem90,9 %
Značka celkem93,2 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.7 Nafta 74 kW (40,6 %), 2.7 Nafta (23,9 %), 2.4 Benzín 91 kW (18,1 %).

Barevně převládá červená-metal (15,5 %), druhá nejčastější je modrá-metal (14,2 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 059 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1995 mělo plnou způsobilost 90,3 %. Model jako celek dosahuje 90,9 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,6 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 90,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 7,1 % a „Nezpůsobilé“ 1,4 % ze všech prohlídek (celkem 8,5 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,4 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1994 (88,9 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,0 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 207 432 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 168 277 až 245 418 km. To odpovídá asi 6 691 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (39,5 %), pak následují Jihočeský kraj a Ústecký kraj.

Vysoký podíl dovozů (91,6 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku1 16943,5 %
Brzdové zařízení58421,7 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav32111,9 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení28610,6 %
Řízení1846,8 %
Výhledy883,3 %
Identifikace vozidla562,1 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
361×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
349×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
244×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
120×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
116×
6
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
107×
7
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
107×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
99×

Motorizace ročníku 1995

MotorPočetSTK~cena
2.7 Nafta 74 kW6391,2 %–

Z registru vozidel

Složení Fordu Mavericku 1995 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo15,5 % · 22 vozidel
  • Rakousko2,8 % · 4 vozidla
  • Švýcarsko1,4 % · 2 vozidla
  • Francie0,7 % · 1 vozidlo
  • Německo (NDR)0,7 % · 1 vozidlo
  • země neurčena78,9 % · 112 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj13,6 % · 144 prohlídek
  • Jihočeský kraj11,3 % · 120 prohlídek
  • Ústecký kraj9,5 % · 101 prohlídek
  • ostatní65,5 % · 694 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená metalíza15,5 % · 24 vozidel
  • Modrá metalíza14,2 % · 22 vozidel
  • Černá7,7 % · 12 vozidel
  • Fialová metalíza7,1 % · 11 vozidel
  • Šedá metalíza6,5 % · 10 vozidel
  • ostatní49,0 % · 76 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
90,2 %
evidováno u 156 vozů
Katalyzátor
10,4 %
evidováno u 18 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 12,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 68,2 %EURO 2 · 31,8 %

Jiné ročníky Fordu Mavericku

Proklepněte konkrétní Ford Maverick 1995

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.