Ford Maverick 1996

Evidováno
136
Způsobilost na STK
91,5 %
Ø nájezd (medián)
203 836 km
Dovezeno (126 ks)
93 %

Způsobilé na 30 dnů 6,3 % · Nezpůsobilé 1,1 % (celkem 7,4 % bez plné způsobilosti, z 918 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 13,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 1996 Fordu Mavericku má v českých registrech 136 vozů. Počet registrací po vrcholu postupně klesá. V provozu zůstává 35 vozů (25,7 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 126 vozů (92,6 %).

Ročník 199691,5 %
Model celkem90,9 %
Značka celkem93,2 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.7 Nafta (35,3 %), 2.7 Nafta 74 kW (22,8 %), 2.7 Nafta 92 kW (15,4 %).

Barevně převládá modrá-metal (16,9 %), druhá nejčastější je červená-metal (15,4 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 918 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1996 mělo plnou způsobilost 91,5 %. Model jako celek dosahuje 90,9 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,6 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 91,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,3 % a „Nezpůsobilé“ 1,1 % ze všech prohlídek (celkem 7,4 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,1 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1995 (90,3 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,6 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 203 836 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 164 868 až 238 476 km. To odpovídá asi 6 795 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (36,7 %), pak následují Ústecký kraj a Plzeňský kraj.

Vysoký podíl dovozů (92,6 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku1 13345,4 %
Brzdové zařízení53421,4 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav31612,7 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení27310,9 %
Řízení1747,0 %
Výhledy682,7 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
329×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
321×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
211×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
106×
5
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
105×
6
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
105×
7
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
92×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
92×

Z registru vozidel

Složení Fordu Mavericku 1996 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo13,5 % · 17 vozidel
  • Rakousko1,6 % · 2 vozidla
  • Itálie0,8 % · 1 vozidlo
  • Švýcarsko0,8 % · 1 vozidlo
  • země neurčena83,3 % · 105 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj15,4 % · 141 prohlídek
  • Ústecký kraj13,8 % · 127 prohlídek
  • Plzeňský kraj12,6 % · 116 prohlídek
  • ostatní58,2 % · 534 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Modrá metalíza16,9 % · 23 vozidel
  • Červená metalíza15,4 % · 21 vozidel
  • Modrozel metalíza11,8 % · 16 vozidel
  • Červená základní7,4 % · 10 vozidel
  • Fialová metalíza6,6 % · 9 vozidel
  • ostatní41,9 % · 57 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
87,0 %
evidováno u 134 vozů
Airbag
16,9 %
evidováno u 26 vozů
Katalyzátor
11,7 %
evidováno u 18 vozů
ABS
9,7 %
evidováno u 15 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 10,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 50,0 %EURO 1 · 37,5 %EURO 3 · 12,5 %

Jiné ročníky Fordu Mavericku

Proklepněte konkrétní Ford Maverick 1996

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.